افغانستانتیتر یک

اردوغان: دولت اعلام‌شده طالبان همه شمول نیست

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، گفته است که دولت طالبان فراگیر نیست و جناح‌های دیگر در این کشور را دربرنمی‌گیرد و این مسأله بر حضور ترکیه در افغانستان تأثیر می‌گذارد.

رجب طیب اردوغان، روز یک‌شنبه، چهارم میزان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس بر اهمیت یک دولت فراگیر در افغانستان تاکید کرده و گفته که تشکیل دولت همه‌شمول در این کشور در دست‌یابی به توافق در مورد عملیات فرودگاه در کابل بسیار مهم است.

اردوغان هم‌چنان به شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس نیوز گفته است: «دولت در افغانستان فراگیر نیست، همه جناح‌های مختلف را دربرنمی‌گیرد. تا زمان تشکیل دولت فراگیر، ما در افغانستان حضور نخواهیم داشت.»

به گزارش دیلی صباح، اردوغان در مصاحبه‌اش هم‌چنان گفته که تشکیل دولت فراگیر در افغانستان برای معامله با طالبان بر سر تأمین امنیت میدان هوایی کابل بسیار مهم است.

در همین حال، رییس جمهور ترکیه افزوده است، او انتظار دارد که زنان در افغانستان در تمام جنبه‌های زنده‌گی اجتماعی به گونه فعال مشارکت داشته باشند.

این اظهارات از سوی رییس جمهور ترکیه در حالی مطرح می‌شود که قرار بود پس از خروج نیروهای ناتو و امریکایی از افغانستان، این کشور به همکاری قطر، مسوولیت تأمین امنیت میدان هوایی کابل را برعهده بگیرد.

در حال حاضر پروازهای داخلی و خارجی از میدان هوایی کابل آغاز شده است و تاکنون هواپیماهای خطوط هوایی ایران، پاکستان، قطر و برخی از کشورها رفت‌وآمد می‌کنند.

گزارشگر: محمدرضا حیدری

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r99p
برچسب ها
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن