برگزیده های سایتجهان

افزایش چشم گیری قربانیان کرونا در چین

رسانه های چینی به نقل از وزارت صحت این کشور اعلام کردند که شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۴۹۰ تن رسیده است.

مقامات وزارت صحت عامه چین صبح امروز چهارشنبه (۱۶ دلو) در گزارشی رسمی گفته‌اند که با ۶۵ مورد جدید مرگ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، شمار کشته‌شدگان در این کشور به ۴۹۰ نفر رسیده‌است.

به گفته مسؤولان وزارت صحت عامه چین، روز سه شنبه ۶۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان باختند که همه این موارد در ایالت هوبی، مرکز شیوع این ویروس، صورت گرفته است.

در گزارش آمده‌است که از روز گذشته تا بامداد چهارشنبه (۱۶ دلو) ۳ هزار ۸۸۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا تایید شده که مجموعه مبتلایان در چین را به ۲۴ هزار و ۳۲۴ نفر می‌رساند.

داکتران چینی روز گذشته ۲۶۲ بیمار را پس از معالجه از شفاخانه مرخص کرده‌اند که مجموع افراد معالجه شده را به ۸۹۲ نفر می‌رساند.

به گفته مقام‌های چینی، در حال حاضر ۳ هزار و ۲۱۹ بیمار در شفاخانه در وضعیت وخیم قرار دارند.

تاکنون دو مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خارج از خاک چین گزارش شده که یکی مربوط به فیلیپین و دیگری ماکائو بوده‌است.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ ایالت و منطقه چین، به بیش از ۲۰ کشور دنیا سرایت کرده‌است.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن