اجتماعیبرگزیده های سایتتیتر یک

افزایش چشم گیر بیماران کرونایی و متوقف شدن تطبین واکسین کرونا در کشور

در اعلامیه‌ای که دیروز دوشنبه۱۷ جوزا، از سوی این وزارت به نشر رسیده بود، آمده است که وزارت ‏صحت، متعهد است تا در زودترین فرصت، دوزهای بعدی واکسین را فراهم کند و برای کسانی که ‏در معرض خطر بیش‌تر قرار دارند، تطبیق کند‎.‎

وزارت صحت عامه، اعلام کرده است که روند تطبیق دوز نخست و دوز دوم واکسین کرونا تا اطلاع ‏بعدی این وزارت متوقف شده است.

در اعلامیه‌ای که دیروز دوشنبه۱۷ جوزا، از سوی این وزارت به نشر رسیده بود، آمده است که وزارت ‏صحت، متعهد است تا در زودترین فرصت، دوزهای بعدی واکسین را فراهم کند و برای کسانی که ‏در معرض خطر بیش‌تر قرار دارند، تطبیق کند.

در اعلامیه آمده است، کسانی که دوز نخست واکسین کرونای آسترازنیکا را دریافت کرده اند، ‏می‌توانند تا ۱۶ هفته‌ی دیگر، دوز دوم را دریافت کنند.

وزارت صحت گفته است که فاصله بین دوز اول و دوز دوم ۴ تا ۱۶ هفته است و زیادشدن فاصله بین ‏دوز اول و دوز دوم، سبب ازبین‌رفتن معافیت نمی‌شود.

در همین حال، جاوید قایم، سفیر افغانستان در چین، در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است که ۷۰۰ ‏هزار دوز واکسین کرونا و ۷۰ هزار و ۴۰۰ سرنج، تا سه روز دیگر به کابل می‌رسد.

آقای قایم افزوده که این واکسین‌ها از سوی دولت چین کمک شده و توسط (Beijing Institute of Biological Products) به سفارت افغانستان در چین، سپرده شده است که به تاریخ ۲۰ جوزا به ‏افغانستان می‌رسد.

پیش از این، وانگ یو، سفیر چین در افغانستان، از کمک ۴۰۰ هزار دوز واکسین کرونا به افغانستان ‏خبر داده بود.‏

روند تطبیق واکسین کرونای آسترازنکای هندی، به تاریخ ۵ حوت سال گذشته‌ در افغانستان آغاز ‏شد و بر اساس آمار وزارت صحت عامه، بیش‌تر از ۲۴۱ هزار غیرنظامی در سراسر کشور واکسین ‏کرونا دریافت کرده اند.

گفتنی است که پیش از این، دولت هند و برنامه‌ی بین‌المللی کواکس به افغانستان واکسین کرونا ‏کمک کرده بود.

روند تطبیق واکسین کرونا در افغانستان، در حالی متوقف شده است که آمار مبتلایان به ویروس ‏کرونا در روزهای اخیر، در مقایسه با زمان شیوع آن، افزایش چشم‌گیری داشته است.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن