برگزیده های سایتجهان

امروز در آلمان از سالروز وحدت دوباره تجلیل می‌ شود

در شهر هاله آلمان با اشتراک مقامات حکومت، به شمول انگلا مرکل صدر اعظم آلمان، از روز وحدت دو آلمان تجلیل شد.  صدراعظم آلمان در این مقام برای آخرین بار در مراسم تجلیل سالانه از سالروز وحدت دوباره آلمان اشتراک کرد.

سی و یکمین سالروز وحدت دو آلمان، در این سال نیز تحت سایه پاندمی کرونا برگزار می شود. به دلیل قاعده های صحی و رعایت فاصله گذاری ها، مراسم تجلیل در مناطق مختلف کشور، با ابعاد بزرگ، مانند زمان پیش از پاندمی کرونا ممکن نیست.

از ۲۵ سال به این سو، در سوم اکتبر، مصادف با تجلیل از «روز وحدت آلمان»، از «روز درهای باز مساجد» نیز تجلیل می شود. در این روز مساجد در آلمان در های شان را به روی غیر مسلمانان نیز باز می گذارند و از آن‌ها برای گفتگو و تماس های نزدیک با مسلمانان دعوت می کنند. هدف از این ملاقات ها، از میان بردن ترس و پیش داوری ها در جامعه است. شعار امساله این دعوت، «۲۵ سال در های باز مساجد: مساجد دیروز و امروز» می باشد.

در مراسم تجلیل از روز وحدت آلمان فقط ۱۸۰ مهمان در مراسم معمول عبادت در  «کلیسای پاولوس»، که ساعت ۱۰ قبل از ظهر آغاز شد و ۲۴۰ مهمان به ساعت ۱۲ ظهر، برای آغاز تجلیل رسمی در سالون بزرگ «گئورگ-فریدریش-هندل- هاله» حضور یافتند.

نقطه اوج  تجلیل از سالروز وحدت آلمان، در این محل، سخنرانی ۲۰ دقیقه یی انگلا مرگل، صدراعظم بوده است.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r119p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن