افغانستانتیتر یک

امریکا: گارد ویژه معاون ریاست جمهوری سابق افغانستان سرکرده داعش است

دفتر مبارزه با تروریسم وزارت خارجه امریکا با انتشار تصویری مدعی شد که گارد ویژه امرالله صالح، معاون ریاست جمهوری سابق افغانستان سرکرده کنونی داعش در افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری رشد، دفتر مبارزه با تروریسم وزارت خارجه امریکا با اعلام اینکه ۴ نفر از سرکرده‌های داعش خوراسان را مورد تحریم قرار داده است، تصویری از سرکرده این گروه تروریستی منتشر کرد و از او به عنوان گارد ویژه معاون ریاست جمهوری سابق افغانستان نام برد.

براساس اطلاعیه منتشر شده توسط این دفتر، سرکرده کنونی داعش خراسان «ثناءالله غفاری» ملقب به «شهاب المهاجر» است و او در ژوئن ۲۰۲۰ توسط هسته مرکزی داعش برای ریاست شاخه خوراسان تعیین شده است.

دفتر مبارزه با تروریسم وزارت خارجه امریکا همچنین می‌افزاید: غفاری مسئول تأیید کلیه عملیات داعش خراسان در سراسر افغانستان و ترتیب بودجه برای انجام عملیات‌ها است.

«امرالله صالح» معاون اول رئیس جمهور فراری افغانستان و رئیس سابق امنیت ملی این کشور اما در واکنش به این خبر می‌گوید: او تا سال ۲۰۱۵ از اعضای فعال شبکه حقانی بود و از طرف آن راهنمایی و حمایت می‌شد.

وی افزود: او سال‌ها در فهرست نظارت قرار داشت، او مهندس است و خانواده‌اش در پاکستان زندگی می‌کنند. امنیت ملی با همه اعضای فامیل او در «شکر دره» کابل مصاحبه کرده است. او امیر کلی داعش خراسان نیست.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r382p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن