افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

امریکا ۱۳ هزار قطعه تجهیرات نظامی اش را در افغانستان منهم کرد

در ادامه انهدام عامدانه تجهیزات نظامی توسط نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از 13 هزار قطعه تجهیزات نظامی برای انهدام به آژانس دفاع لجستیک سپرده شده است.

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که تاکنون معادل ۳۰۰ هواپیمای ترابری C-17 پر از تجهیزات نظامی از افغانستان خارج شده است و بیش از ۱۳هزار قطعه تجهیزات دیگر نیز منهدم شدند.

در ادامه انهدام عامدانه تجهیزات نظامی توسط نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از ۱۳ هزار قطعه تجهیزات نظامی برای انهدام به آژانس دفاع لجستیک سپرده شده است.

بیانیه می‌افزاید که از آغاز رسمی روند خروج نظامیان آمریکایی تاکنون معادل ۳۰۰ هواپیمای ترابری C-17 پر از تجهیزات نظامی از افغانستان خارج شده‌اند.

براساس ارزیابی‌های سنتکام، تاکنون چیزی بین ۳۰ تا ۴۴ درصد از کل روند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تکمیل شده است.

دو روز پیش نیز نظامیان آمریکایی روند انتقال پایگاه نظامی بگرام به نیروهای افغانستان را آغاز کردند و به‌گفته ساکنان محلی در بگرام، روزانه ۲۰ تا ۳۰ کامیون باربری تجهیزات نظامی تخریب ‌شده را به خارج این پایگاه انتقال می‌دهند

اقدامات نظامی آمریکایی برای تخریب تأسیسات و تجهیزات پایگاههای نظامی همواره مورد انتقاد بوده است.

به‌گفته کارشناسان، آمریکایی‌ها در آستانه خروج از افغانستان هیچ چیز باارزشی را برای این کشور باقی نخواهند گذاشت.

مقامات آمریکایی در توجیه تخریب این تجهیزات می‌گویند که تجهیزات قابل انتقال به نیروهای افغان نیستند و برای جلوگیری از افتادن به دست «دشمن» از بین می‌رود.

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ۱ می (۱۱  ثور) آغاز شده است و قرار است این روند تا ۱۱ سپتامبر (۲۰ سنبله) پایان یابد.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن