تیتر یکجهان

اپوزیسیون پاکستان خواهان استعفای عمران خان شدند

در پی افشای اسنادی موسوم به پاندورا، رهبر اپوزیسیون و مسلم لیگ نواز پاکستان خواستار استعفای عمران خان از مقام نخست وزیری این کشور شد.

احسن اقبال، دبیرکل حزب مسلم لیگ نواز پاکستان یکشنبه در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی گفت عمران خان، نخست وزیر پاکستان که نامش در اسناد افشاگرایانه پاندورا آمده است، باید استعفا دهد.

این سیاستمدار پاکستانی گفت: پس از آنکه نام عمران خان در اسناد پاندورا دیده شد، دیگر هیچ توجیه اخلاقی برای باقی ماندن او در پست نخست وزیری وجود ندارد.

احسن اقبال تاکید کرد که جعبه پاندورای عمران خان در حال باز شدن است. او همچنین گفت که عمران خان که شعار مبارزه با فساد سر می‌دهد، خودش حقایقی را درباره هدایای خارجی خودش و جزئیاتی درباره هدایای دریافتی پنهان کرده است.

او همچنین از نخست وزیر پاکستان بابت رشد تورم که آن را نتیجه سیاست‌های اقتصادی غلط دولت او دانست، انتقاد کرد. احسن اقبال گفت: امروز شخصی که در پاکستان بین ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار روپیه پاکستان ماهیانه درآمد دارد، نمی‌تواند شرافتمندانه مخارج خانه خود را تامین کند.

به نوشته ایسنا، براساس اسناد پاندورا که به تازگی فاش شده است، حلقه نزدیکان عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان از جمله وزیران دولت و خانواده‌هایشان، پنهانی مالک شرکت‌ها و تراست‌هایی به ارزش میلیون‌ها دالر هستند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r124p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن