افغانستانبرگزیده های سایت

بریتانیا: اگر طالبان مانع گسترش تروریسم بین‌المللی نشوند، به افغانستان حمله هوایی می‌کنیم

وزارت دفاع بریتانیا هشدار داده است که اگر طالبان مانع گسترش تروریسم بین‌المللی نشوند، این کشور آماده است که با هواپیماهای بدون سرنشین به افغانستان حمله کند.

روزنامه گاردین به نقل از بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، گزارش داده است که او این اظهارات را در مراسم رونمایی هواپیمای بدون سرنشین جدید با قابلیت حمل موشک ابراز کرده است.

والاس گفته است که بریتانیا برای حفظ جان شهروندان و منافع متحدانش، هر کاری را انجام می‌دهد. وزیر دفاع بریتانیا تصریح کرده که اگر طالبان نتوانند مانع گسترش تروریسم بین‌المللی در افغانستان شوند، این کشور آماده انجام حملات «پهبادی مرگ‌بار» در افغانستان است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا بریتانیا آماده‌گی حملات هواپیماهای بدون سرنشین در افغانستان را دارد، گفته است: «من هر کاری را که باید انجام دهم، برای حفاظت از جان شهروندان و منافع ما و متحدان‌مان انجام می‌دهم‌، در صورتی که از ما خواسته شود این کار را انجام دهیم.»

او در حالی از حمله هوایی به افغانستان هشدار داده است که صدها شهروند بریتانیایی و همکاران آن‌ها در افغانستان گیر مانده‌اند. این شهروندان پس از حمله انتحاری داعش بر میدان هوایی، نتوانستند افغانستان را ترک کنند.

تاکنون طالبان به این اظهارات وزارت دفاع بریتانیا واکنش نشان نداده‌اند.

گزارشگر: محمدرضا حیدری
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن