افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

به طرفداران تان بگوید حرف های«کوچه بازارای» مطرح نکنند!

مسوولان در کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند کاندیدان باید مطابق اصول‌نامه عمل کنند و از طرفداران‌شان بخواهند حرف‌های “کوچه بازاری” مطرح نکنند.

مولانا عبدالله، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات امروز چهارشنبه(۱۰میزان) در یک کنفرانس خبری در کابل گفت، کمیسیون انتخابات اوراق رای‌دهی را جمع‌بندی می‌کند که دارای استیکر بیرون آمده از دستگاه بایومتریک باشد و آرای فاقد از این استیکر در آغاز یک طرفه می‌شود.

او تاکید کرد، اورق رای‌دهی بدون تایید دستگاه بایومتریک و نیز اوراقی که قبل و بعد از زمان برگزاری انتخابات استفاده شده باشد، فاقد اعتبار است.

او خاطرنشان ساخت، کاندیدان انتخابات ریاست جمهوری باید مطابق اصول‌نامه رفتار کنند. به گفته او “باید از طرفداران‌شان هم بخواهند که گپ‌های کوچه بازاری را مطرح نکنند؛ این‌که بالای کی می‌قبولانیم، از این گپ‌های خرد و ریزه‌ای است که باید از آن اجتناب کند”.

این در حالی است که روز گذشته فضل هادی مسلم‌یار، رییس مجلس سنا گفته بود که کمیسیون باید آرای بدون بایومتریک را نیز بشمارد، در غیر آن، با زور بر آن‌ها می‌شمارد. او پس از این اظهارات، از رییس کمیسیون انتخابات معذرت‌خواهی کرد.

برچسب ها
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن