افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

تازه ترین کمک امریکا به ارتش افغانستان

به گزارش خبرگزاری رشد، منبع گفت که مقامات آمریکایی به هیئت افغانستان که به واشینگتن رفته بودند، تعهد دادند که 39 هواپیمای جنگی را در اختیار ارتش افغانستان قرار می‌دهند.

منابع امنیتی می گوید که امریکا برای کمک به ارتش افغانستان قرار است ۳۹ هواپیمای جنگی کمک کند.

به گزارش خبرگزاری رشد، منبع گفت که مقامات آمریکایی به هیئت افغانستان که به واشینگتن رفته بودند، تعهد دادند که ۳۹ هواپیمای جنگی را در اختیار ارتش افغانستان قرار می‌دهند.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا، ۳۷ چرخ‌بال «بلک‌هاوک» و دو هواپیمای جنگی «A29» دیگر را به افغانستان اهدا خواهد کرد.

گفتنی است تاکنون دولت و ایالات متحده رسما در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

در همین حال، حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی، پس از دیدار با مقام‌های آمریکایی در واشینگتن در مصاحبه با تلویزیون «ملی» گفت، آمریکا با درخواست افغانستان مبنی بر کمک تجهیزات نظامی از جمله چرخبال و هواپیمای «A29» موافقت کرده است.

محب در این مصاحبه گفت: «با اعضای سنای آمریکا در یک جلسه مشترک صحبت شد. در سفارت افغانستان در آمریکا، جنرالان و سفیران پیشین و آنانی‌که با افغانستان رابطه داشتند، جمع شدند و بر دوام حمایت‌ها تاکید کردند. ملاقات رئیس‌جمهور نیز بسیار مثبت بود. آمریکا بر تعهد حمایتش از افغانستان یکبار دیگر تأکید کرد.»

او افزود: «دستاورد اول سفر، حمایت ۳٫۳ میلیارد دالری (دلاری) برای مصارف نیروهای امنیتی و دفاعی بود، تا بتوانیم این نیروها را قوی نگهداریم. هم‌چنین، چون در جنگ، حمایت هوایی خارجیان کم شده، به تجهیزات اضافی نیاز داریم مثل چند هلیکوپتر و طیاره A29 و برخی وسایل کوچک، که موافقت شد به افغانستان کمک شود.»

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن