افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

تداوم مذاکرات نمایندگان امریکا و طالبان در قطر

طالبان از دیدار نمایندگان امریکا و نمایندگان این گروه با حضور وزیر خارجه قطر خبر داده و گفته است که دو طرف روی “اقدامات بعدی مذاکرات صلح” بحث و گفتگو کرده اند.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی این گروه در قطر روز دوشنبه ۱۰ فبروری (۲۱ دلو) گفته است که در این دیدار زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ امریکا در امور مصالحه افغانستان و از جانب طالبان عبدالغنی برادر، ملا محمد فاضل، ملا خیرالله خیرخواه و مولوی امیرخان متقی حضور داشته اند.

آقای شاهین در صفحه تویترش گفته است که در این نشست وزیر خارجه قطر نیز حضور داشته و دو طرف در مورد برخی “موضوعات مهم نتایج مذاکرات بعدی صلح” بحث کرده اند.

اما سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در مورد “اقدامات بعدی مذاکرات صلح” معلومات بیشتر ارایه نکرده است.

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ امریکا در امور مصالحه افغانستان پس از دیدار با مقام‌های پاکستانی حدود دو هفته پیش به کابل سفر کرد و با مقام‌ها و سیاسیون افغان در پیوند به مذاکرات صلح بحث و گفتگو کرد.

آقای خلیلزاد در دیدار با رییس جمهور غنی گفته بود که در مذاکرات اخیر با طالبان پیشرفت قابل ملاحظه‌ای صورت نگرفته است. او ابراز امیدواری کرده بود که در این زمینه به یک نتیجۀ نهایی دست یابند.

آقای خلیلزاد همچنان گفته بود: “منتظر پاسخ روشن طالبان بر اساس یک میکانیزم عملی برای آتش بس و یا کاهش قابل ملاحظه و پایدار خشونت که مورد قبول مردم افغانستان و حکومت امریکا باشد، استیم”.

پیش از این گروه طالبان اعلام کردند که مذاکرات صلح با ایالات متحده به دلیل تفاوت دیدگاه پیرامون تعریف “کاهش خشونت” به نحوی متوقف شده است.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن