افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

ترامپ باردیگر به خروج سربازانش از افغانستان تاکید کرد

دونالد ترامپ؛ رئیس امریکا در بیانه ی سالانه اش در کانگرس این کشور به هدف خروج سربازان امریکایی از افغانستان تاکید کرده است.

او گفته است که امریکا نمی خواسته است که «صدها هزار انسان» از جمله انسانهای «کاملا بیگناه» در افغانستان کشته شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در سخنرانی اش موسوم به «وضعیت کشور» به قصد خروج سربازان از افغانستان تاکید کرد.

ترامپ سه شنبه شب به وقت محلی ایالات متحده امریکا، در کانگرس گفت: «ما بر روی این کار می کنیم که سرانجام طولانی ترین جنگ امریکا را پایان دهیم و سربازان مان را به خانه بازگردانیم.»

او افزوده است که ایالات متحده امریکا نمی خواست «صدها هزار انسان» از جمله انسان های «کاملا بیگناه» در افغانستان کشته شوند.

ترامپ گفته است که افزون بر آن، این وظیفه ایالات متحده امریکا نیست که یک نیروی نظارتی یا امنیتی برای دیگر کشورها باشد. افزون براین، او به گفتگوهای صلح با طالبان اشاره کرد که ایالات متحده امریکا باید شرایط خروج سربازان امریکایی از افغانستان را ایجاد کند.

در مذاکرات میان نمایندگان ایالات متحده امریکا و طالبان، این گروه شرط خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را مطرح کرده است؛ متقابلا طالبان باید تضمین کنند که آنها با شبکه تروریستی القاعده و داعش مبارزه خواهند کرد.

توافق صلح میان ایالات متحده امریکا و طالبان به عنوان گام مهمی برای برگزاری گفتگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان به شمار می رود. تا کنون طالبان گفتگوهای مستقیم میان با حکومت افغانستان را رد کرده اند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن