افغانستانتیتر یک

تغیر نام تجاری شرکت فسبوک به «متا»

شرکت فیسبوک نام برند اصلی خود را به «متا» تغییر داده است. این شرکت گفت که بهتر است نام شرکت «دربرگیرنده»ی آن‌ کاری که انجام می‌دهد باشد، زیرا دامنه‌ی فعالیت خود را فراتر از رسانه‌های اجتماعی به حوزه‌هایی مانند واقعیت مجازی (وی‌آر) گسترش می‌دهد.

این تغییر برای پلتفرم‌های آن مانند فیسبوک، انستاگرام و واتساپ اعمال نمی‌شود، فقط نام شرکت مادر که مالک آن‌ها است، تغییر کرده است.

این اقدام در پی مجموعه‌ای از داستان‌های منفی درباره‌ی فیسبوک براساس اسناد فاش‌شده توسط یک کارمند سابق صورت می‌گیرد.

فرانسیس هاوگن این شرکت را متهم کرده که «سود را بر ایمنی ترجیح می‌دهد».

مارک زاکربرگ، رییس فیسبوک، نام جدید شرکت خود را در حالی اعلام کرد که از برنامه‌هایش برای ساخت یک «متاورس»، دنیای آنلاینی که مردم می‌توانند…

در آن بازی کنند، کار کنند و در یک محیط مجازی، اغلب با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی، ارتباط برقرار کنند، نیز خبر داد.

او گفت که نام تجاری موجود نمی‌تواند «احتمالا نمایان‌گر همه‌ی کارهایی باشد که ما امروز انجام می‌دهیم، چه رسد به آینده» و باید تغییر کند.

او در یک کنفرانس مجازی گفت: «به مرور زمان، امیدوارم که ما به عنوان یک شرکت متاورس دیده شویم و می‌خواهم کار و هویت خود را بر آنچه در حال خلق آن هستیم، تثبیت کنم.»

این شرکت همچنین در روز پنج‌شنبه از تابلوی جدیدی در دفتر مرکزی خود در منلو پارک، کالیفرنیا، رونمایی کرد و به جای لوگوی «لایک» با انگشت شست، نماد «بی‌نهایت» آبی رنگ را جایگزین کرد.

آقای زاکربرگ گفت نام جدید نشان می‌دهد که با گذشت زمان، کاربران برای استفاده از سایر خدمات این شرکت نیازی به استفاده از فیسبوک نخواهند داشت.

انتخاب نام برای یک شرکت کار دشواری است. زاکربرگ می‌گوید که متا را به‌دلیل معنی آن در یونانی، «فراتر» انتخاب کرده است. همچنین اشاره‌ای به «متاورس» دارد، دنیای مجازی آنلاینی که او قصد دارد بسازد.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r245p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن