تیتر یک

توافقنامه‌ی‌ صلح میان امریکا و طالبان یک هفته بعد امضا می‌شود

به گزارش خبرگزاری رشد، گروه طالبان در این  اعلامیه گفته اند که بعد از مذاکرات طولانی مدت میان این گروه و ایالات متحده امریکا، توافق‌نامه‌ی نهایی در (29، فبروی) در محضر جهانیان به امضا خواهد رسید.

گروه طالبان با نشر یک ‌اعلامیه‌ی گفته اند که این توافقنامه در حضور نمایندگان بلندرتبه‌ی شماری از کشورها و سازمان‌های جهانی امضاء خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رشد، گروه طالبان در این  اعلامیه گفته اند که بعد از مذاکرات طولانی مدت میان این گروه و ایالات متحده امریکا، توافق‌نامه‌ی نهایی در (۲۹، فبروی) در محضر جهانیان به امضا خواهد رسید.

در این اعلامیه آمده است که اکنون هردو طرف بخاطر امضا توافقنامه شرایط مناسب امنیتی را قبل از رسیدن تاریخ مذکور فراهم می سازند، نمایندگان بلند رتبه کشورها سازمان ها بخاطر اشتراک در مراسم امضا این توافق‌نامه دعوت می شوند.

اعلامیه می افزاید، امضا این توافق‌نامه زمینه مذاکرات بین الافغانی و رهایی زندانیان مساعد می سازد.

وزارت خارجه امریکا با انتشار یک اعلامیه گفته است که در هفته‌های اخیر، مذاکره‌ کنندگان امریکا در قطر، در مشوره با حکومت وحدت ملی، در مورد کاهش چشم‌گیر خشونت و سراسری در افغانستان با گروه طالبان به توافق رسیده‌اند.

در اعلامیه گروه طالبان همچنان آمده است که دو طرف تلاش می‌کنند تا در نهایت راه برای خروج تمام نیروهای خارجی از افغانستان هموار شود و از خاک افغانستان به هیچ کشور دیگر ضرر نرسد.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن