برگزیده های سایتجهان

ثبت نخستین قربانی ویروس کرونا در خارج از چین

یک مرد ۴۴ ساله چینی مبتلا به ویروس کرونا در فیلیپین درگذشت. این نخستین مورد مرگ بر اثر این بیماری در خارج از قلمرو چین است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های بهداشتی مانیل نوشت این فرد چند روز پیش از شهر ووهان به فیلیپین سفر کرده بود. شهر ووهان مبداء انتشار ویروس جدید کرونا است. ۱۱ میلیون شهروند ووهان قرنطینه شده اند.

این در حالی است که بنا به آمار اعلام شده از سوی دولت چین، شمار قربانیان ویروس مرموز کرونا به ۳۰۴ نفر رسیده است. بیش از ۱۴ هزار نفر در چین و دیگر کشورهای جهان به بیماری ناشی از این ویروس دچار شده‌اند. این در حالی است که شمار مبتلایان در خارج از مرزهای چین حدود ۱۵۰ نفر است.

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه،‌ آلمان و بریتانیا اتباع خود را با پروازهای ویژه از شهر ووهان خارج و در ورودی کشورهای مقصد قرنطینه می‌کنند.

در فرانسه شهر ساحلی کَری-لو-روت در نزدیکی مارسی محل قرنطینه اتباع عودت داده شده از ووهان است. این شهر به دلیل برگزاری جشنواره «توتیای دریایی» یکی از مناطق محبوب گردشگران در جنوب فرانسه است.

در حالی که شیوع سریع ویروس جدید کرونا، زنگ خطر را برای بهداشت و سلامت جهانی به صدا در آورده است، بسیاری از کشورها با بستن مرزهای خود به روی چین، عملا این کشور را به سوی انزوای موقت سوق می‌دهند، پس از مغولستان و سنگاپور، ویتنام هم اعلام کرد تمام مراودات هوایی خود با جمهوری خلق چین را به حالت تعلیق در می‌آورد.

ایالات متحده آمریکا و استرالیا هم اعلام کردند از پذیرش خارجی‌های که در دو هفته گذشته به چین سفر کرده اند، خودداری می‌کنند. با این حال روسیه صدور ویزا برای گردشگران چینی را از سر گرفته اما مقام‌های مسکو اعلام کردند تا اطلاع ثانوی برای اتباع چین ویزای کاری صادر نمی‌کنند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن