برگزیده های سایتتیتر یکدسته‌بندی نشده

جبهه مقاومت ملی در مبارزه با تروریسم بین المللی در افغانستان از حمایت جهان آزاد استقبال می نماید

نشست ویانا چهارم/ جبهه مقاومت در خط مقدم مبارزه با تروریزم بین المللی در افغانستان قرار دارد

فتنه طالبان و غفلت غرب و کشورهای همسایه یک بار دیگر افغانستان را به کانون تروریزم بین المللی تبدیل کرده و جبهه مقاومت و مقاومت گران در خط مقدم مبارزه با تروریزم بین المللی قرار دارد.

عضو ارشد شورای رهبری جبهه مقاومت ملی ضمن بیان جملات بالا در روز پایانی نشست ویانای چهارم تروریزم بین المللی را تهدیدی جدی برای منطقه، کشورهای همسایه افغانستان، غرب و کل دنیا خواند، مبارزه با آن را یک رسالت جهانی عنوان نمود و از تمام دنیا خواست از جبهه مقاومت و مقاومت گران برای مبارزه با تروریزم بین المللی حمایت کند.

حجت الاسلام و المسلمین ذکریا مشکور کابلی تاکید نمود جبهه مقاومت و مقاومت گران در دفاع مشروع از سرزمین، ناموس و مذهب خود به اجازه کسی نیاز ندارد و آزادی افغانستان را از کسی گدایی نمی کند.

طالبان، عامل آپارتاید جنسیتی و مذهبی

 عضو ارشد شورای رهبری جبهه مقاومت ملی طالبان را عامل آپارتاید جنسیتی و مذهبی در افغانستان خواند.

حجت الاسلام و والمسلمین مشکور کابلی افزود امروز جنبش زنان افغانستان که نمایندگان آنها در نشست ویانای چهارم حضور دارند بیشترین بار مقاومت علیه طالبان، آپارتاید جنسیتی و ظلم این گروه را بر عهده دارند.

وی گفت:”امروز در نشست ویانای چهارم زنانی هستند که ظلم و شکنجه طالبان را با تمام وجود حس کرده اند.”

مشکور کابلی از سویی هم به آپارتاید مذهبی ناشی از فتنه طالبان در افغانستان اشاره نمود و افزود در سال گذشته بیش از بیست تجمع مذهبی، حسینیه و مدارس دینی شیعیان افغانستان هدف حملات تروریستی قرار گرفت.

وی تاکید نمود نسل کشی شیعیان و هزاره های افغانستان از سوی طالبان همچنان ادامه دارد.

کشتار سیستماتیک نظامیان پیشین

عضو ارشد شورای رهبری جبهه مقاومت ملی در بخش دیگری از سخنان خود در روز پایانی نشست ویانای چهارم به کشتار و شکنجه نظامیان پیشین در ولایات مختلف افغانستان از سوی طالبان اشاره و آن را سیستماتیک توصیف نمود.

حجت الاسلام و والمسلمین مشکور کابلی گفت:”نظامیان سابق افغانستان از قندهار گرفته تا پکتیا و از مزار گرفته تا هرات به بهانه های واهی به صورت سیستماتیک شکنجه شده به مسلخ کشیده می شوند.”

نشست دوحه سوم را محکوم می کنیم

عضو ارشد شورای رهبری جبهه مقاومت ملی در ادامه نشست دوحه سوم را محکوم نمود و افزود روند دوحه باعث سقوط جمهوریت در افغانستان شد و میلیون ها شهروند کشور را به تباهی کشاند.

مشکور کابلی گفت:”روند دوحه چون در غیاب دولت پیشین افغانستان برگزار شد در نهایت موجبات سقوط جمهوریت را فراهم نمود.”

وی افزود نشست دوحه سوم نیز چون در غیاب جامعه مدنی، نمایندگان زنان و بدون اشتراک نمایندگان جبهه مقاومت برگزار می شود، محکوم است.

نشست ویانا، گامی به سوی آزادی افغانستان

حجت الاسلام و المسلمین مشکور کابلی در بخش دیگری از سخنان خود نشست ویانای چهارم را در مسیر توسعه کمی و کیفی دانست و آن را گامی بلند به سوی آزادی افغانستان عنوان نمود.

وی افزود نشست ویانای چهارم تنها روندی ست که خود افغانستانی ها مالکیت آن را برعهده دارند و بر اساس عقل و خرد جمعی افغانستانی ها به فعالیت خود ادامه می دهد.

مشکور کابلی گفت:”زندان های افغانستان امروز بر اثر قساوت طالبان از جوانانی پر شده است که زیر بار بردگی و اسارت نرفتند و مقاومت را به عنوان تنها راه رسیدن به آزادی انتخاب کردند.”

عضو ارشد جبهه مقاومت ملی افزود نشست ویانای چهارم همه شمول است و نمایندگان جامعه مدنی، نمایندگان جناح های چپ و راست، نمایندگان جنبش زنان و کسانیکه دیروز تحت یک اصطلاح ساختگی جنگ سالار خوانده می شدند اما در حقیقت بیست سال علیه تروریزم در افغانستان جنگیده بودند در آن حضور دارند.

مشکور کابلی گفت:”استاد محقق، یار و یاور احمدشاه مسعود و احمد مسعود، نماینده مقاومت گران دامنه های هندوکش و جبهه آزادی به عنوان بالی دیگر برای رفتن به سوی آزادی همه و همه در ویانای چهارم گرده هم جمع شده اند.”

عضو ارشد جبهه مقاومت ملی از سویی هم رسانه را بالی برای مقاومت خواند و از رسانه ها خواست ویانا را به عنوان یک تصویر امیدبخش و گامی تازه از سوی مردم افغانستان برای آزادی به دنیا معرفی کنند.

باید گفت نشست ویانای چهارم متشکل از رهبران جبهات مقاومت علیه طالبان همانند نشست دوحه، روند مسکو و نشست های همکاری های منطقه ای با هدف گفت و گو در مورد شرایط کنونی افغانستان برگزار می شود.

نشست ویانای چهارم با هدف انسجام و هماهنگی فعالیت های سیاسی نیروهای مقاومت علیه طالبان از بیست و چهارم تا بیست و ششم ماه جاری میلادی( ژانویه) در ویانا پایتخت اتریش برگزار شد.

احمد مختار قادری

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن