افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

حملات هوایی ارتش در لشکرگاه/۵۴ طالب و یک عضو القاعده کشته شدند

وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این حمله‌ی هوایی شب گذشته (سه‌شنبه، ۱۲ اسد) در شهر لشکرگاه، مرکز هلمند راه‌اندازی شده است. به نقل از خبرنامه، در میان کشته‌شدگان جنگ‌جویان طالبان دو عضو مهم این گروه نیز شاملند. وزارت دفاع همچنین گفته است که ۱۶ جنگ‌جوی دیگر طالبان در این حمله‌ی هوایی زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع ملی می‌گوید که در نتیجه‌ی یک حمله‌ی هوایی نیروهای ارتش در ولایت هلمند، ۵۴ جنگ‌جوی گروه طالبان و یک عضو شبکه‌ی القاعده کشته شده‌اند.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این حمله‌ی هوایی شب گذشته (سه‌شنبه، ۱۲ اسد) در شهر لشکرگاه، مرکز هلمند راه‌اندازی شده است.

به نقل از خبرنامه، در میان کشته‌شدگان جنگ‌جویان طالبان دو عضو مهم این گروه نیز شاملند. وزارت دفاع همچنین گفته است که ۱۶ جنگ‌جوی دیگر طالبان در این حمله‌ی هوایی زخمی شده‌اند.

این وزارت افزوده که مقداری از وسایط و تجهیزات طالبان هم در این حمله تخریب شده است.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

همچنین روز گذشته سمیع سادات، فرمانده قول اردوی ۲۱۵ میوند از ساکنان شهر لشکرگاه خواسته بود تا در مناطقی که جنگ‌جویان طالبان جابه‌جا می‌شوند، خانه‌های‌شان را ترک کنند.

آقای سادات در یک پیام صوتی گفته بود که این تصمیم «سخت» را به‌دلیل جلوگیری از تلفات غیرنظامیان در جریان حمله بر مواضع جنگ‌جویان طالبان گرفته است. او تأکید کرده بود که می‌داند برای مردم ترک خانه‌های‌شان سخت است و همچنین از آنان به‌خاطر اینکه آواره می‌شوند، عذر خواسته است.

سازمان ملل هم دیروز اعلام کرد که هزاران نفر در این شهر و شهر قندهار در سه روز گذشته، آواره شده‌اند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن