تیتر یک

دست کوتاهی کرونا در افغانستان ـ از ۱۵ مورد تنها یک مورد کرونایی داریم !

وحید مایار، سخن‌گوی وزارت صحت عامه امروز (پنج‌شنبه، ۸ حوت) به روزنامه اطلاعات روز گفت که این موارد مشکوک در ولایت‌های هرات، غور، هلمند و کابل ثبت و به لابراتورهای مرکزی در کابل فرستاده شده بود.

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان می‌گوید که تا کنون از مجموع ۱۵ مورد مشکوک به ویروس کرونا، ۱۴ مورد آن منفی تشخیص شده است.

به گزارش رشد، وحید مایار، سخن‌گوی وزارت صحت عامه امروز (پنج‌شنبه، ۸ حوت) اعلان کرد که این موارد مشکوک در ولایت‌های هرات، غور، هلمند و کابل ثبت و به لابراتورهای مرکزی در کابل فرستاده شده بود.

آقای مایار توضیح داد که از مجموع ۱۵ مورد مشکوک به ویروس کرونا تا کنون تنها یک مورد آن مثبت تثبیت شده است. به گفته‌ی او، ۱۱ مورد در هرات، یک مورد در غور، یک مورد در هلمند و یک مورد دیگر در کابل منفی تشخیص شده است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران، نخستین‌بار سه مورد مشکوک به این ویروس در تاریخ چهارم حوت در شهر هرات شناسایی و نمونه‌های آن برای تشخیص به کابل فرستاده شد. یک روز پس از آن، وزارت صحت عامه اعلام کرد که از این سه مورد، یکی آن مثبت و دو مورد دیگر آن مثبت تشخیص شده است.

از آن روز به بعد گزارش‌هایی از ثبت موارد مشکوک به ویروس کرونا در شماری از ولایات کشور از جمله هرات، غور، هلمند، کابل، بدخشان، بلخ و… منتشر شد، اما وزارت صحت ثبت موارد مشکوک را تنها در ولایت‌های هرات، غور، هلمند و کابل تأیید کرده است.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن