تیتر یک

دوره ۷ روزه کاهش خشونت ها در افغانستان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری رشد، رئیس جمهور غنی به همین مناسبت در پیامی از نیروهای امنیتی کشور خواسته است که در این مدت محتاطانه عمل کرده و وضعیت را به گونه‌ی جدی نظارت کنند.

حوالی ساعت ۱۲ شب گذشته(جمعه ۲ حوت) دوره هفت روزه کاهش خشونت ها از سوی طالبان در افغانستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری رشد، رئیس جمهور غنی به همین مناسبت در پیامی از نیروهای امنیتی کشور خواسته است که در این مدت محتاطانه عمل کرده و وضعیت را به گونه‌ی جدی نظارت کنند.

آقای غنی در این پیام همچنان گفته است که برای نیروهای امنیتی و دفاعی به‌منظور نظارت و ارزیابی دوره‌ی کاهش خشونت دستورالعمل واضح صادر کرده است و این نیروها به حالت آماده باش قرار دارند. به گفته‌ی او، دستورالعمل برای نیروهای امنیتی پس از مشوره‌ها با اقشار مختلف مردم تهیه شده است.

غنی تأکید کرده است که در نهایت این مردم افغانستان است که درباره‌ی هفته کاهش خشونت ارزیابی و رضایت‌شان را بیان خواهند کرد.

در بخشی از پیام رییس‌جمهور غنی آمده است: «اقدامات بعدی در راستای پروسه‌ی صلح مربوط به نتیجه و ارزیابی ما از هفته کاهش چشم‌گیر خشونت خواهد بود که مسیر و جهت اقدامات بعدی ما را روشن می‌سازد و باید تصریح کرد که پروسه‌ی صلح تحت رهبری و مالکیت دولت افغانستان به پیش برده می‌شود.»

آقای غنی افزوده است که نیروهای امنیتی و دفاعی در هفته کاهش خشونت در حالت دفاعی فعال قرار داشته و به جز از طالبان، عملیات‌های‌شان را در مقابل داعش، القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی همچنان ادامه خواهند داد.

در همین حال، گروه طالبان نیز در اعلامیه‌ای از جنگ‌جویانش خواسته است که در جریان هفته کاهش خشونت مطابق برنامه عمل کرده و از رفتن به ساحات تحت حاکمیت دولت خودداری کنند.

طالبان همچنان از جنگ‌جویانش خواسته‌اند که در صورت نقض احتمالی کاهش خشونت، آماده‌ی دفاع باشند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن