افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

رحمانی از شکل گیری یک اجماع بزرگ سیاسی بی‌سابقه در حوزه شمالی خبرداد

به گفته رییس مجلس نماینده‌گان این حوزه در گذشته نیز قدرت‌های بزرگ را با شکست مواجه کرده و در حال حاضر نیز همه امکانات در اختیار مردم قرار دارد تا در برابر تجاوز آشکار طالبان مبارزه شود.

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان، در یک نشست مشورتی در پروان از آماده‌گی‌ها برای مبارزه جدی در برابر گروه طالبان سخن زده و می‌گوید که حوزه شمالی به‌عنوان یک حوزه شکست‌ناپذیر در برابر گروه طالبان مبارزه خواهد کرد و مقاومت مردم نیز علیه گروه طالبان از همین‌جا بار دیگر شکل خواهد گرفت تا علیه بیگانه‌گان مبارزه کنند.

به گفته رییس مجلس نماینده‌گان این حوزه در گذشته نیز قدرت‌های بزرگ را با شکست مواجه کرده و در حال حاضر نیز همه امکانات در اختیار مردم قرار دارد تا در برابر تجاوز آشکار طالبان مبارزه شود.

آقای رحمانی از همه سران جهادی و بزرگان پروان خواست که در یک هماهنگی بزرگ به حملات گروه طالبان جواب دندان‌شکن داده و این گروه را مجال سر بالا کردن ندهند.

وی به همه پروانی‌هایی که این ولایت را به مقصد کابل ترک کرده‌اند، هشدار داد که اگر ولایت پروان با سقوط مواجه شود، کابل نیز در برابر تجاوز دوام نخواهد آورد.

رییس مجلس نماینده‌گان با تاکید بر حمایت جدی از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گفت که در حال حاضر بسیاری به دفاع از نظام و نیروهای امنیتی سلاح گرفته‌اند و آن‌ها مبارزه خواهند کرد.

رحمانی با ستایش از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می‌گوید که تغییرات تازه و مقرری سمیع سادات و هیبت‌الله علی‌زی به‌عنوان لوی درستیز و قوماندان عملیات‌های خاص، وضعیت جنگ افغانستان را به سوی مثبت و بهبود تغییر خواهد داد.

از سوی دیگر جنرال میراسدالله کوهستانی، فرمانده نیروهای مستقر ارتش در فرقه بگرام، در این نشست می‌گوید که طالبان اکنون در جبهات جنگ پروان توانایی روبه‌رو شدن با نیروهای امنیتی این ولایت را ندارند، چه برسد به این‌که این گروه برای سقوط ولایت پروان تلاش کند.

به گفته وی در تمام نقاط آسیب‌پذیر پروان نیروهای ارتش مستقرند و هرگاه طالبان برای حمله و تهاجم تلاش کنند، با شکست سنگین مواجه خواهند شد.

به گفته وی همه سربازان و قوای امنیتی که به دلایل مختلف ترک وظیفه کرده‌اند، به دستور وزیر دفاع ملی کشور در میدان هوایی بگرام در بخش‌های مختلف جذب خواهند شد.

به گفته این فرمانده ارتش در حال حاضر پایگاه هوایی بگرام ظرفیت جذب بیش از ۶۰۰ نفر را دارد که هرگاه جوانان حوزه شمالی خواسته باشند، به‌صورت بسیار ساده جذب خواهند شد.

با این حال امین‌الله شکوری، رییس شورای ولایتی پروان، به مردم این ولایت اطمینان داده و می‌گوید باشنده‌گان چاریکار اطمینان کامل داشته باشند که هرگاه طالبان به این ولایت حمله کنند، با شکست تاریخی مواجه خواهند شد و هرگز مجال دستاورد برای‌شان داده نخواهد شد.

به گفته وی مردم پروان روزهای سختی را سپری کرده‌اند و این موضوع را طالبان نیز درک می‌کنند که گذشتن از پروان و حمله بر این ولایت، کار ساده‌ای نیست.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن