برگزیده های سایتتیتر یکجهان

رهبر القاعده برای شبه جزیره عربستان کشته شد

رسانه های خارجی گزارش کردند که «قاسم الریمی» رهبر شاخه شبه جزیره عربستان القاعده در حمله هوایی آمریکا در یمن کشته شده است.

CNNنوشت: نیرو های هوایی آمریکا حملات هوایی گسترده را بالاش شبکه القاعده برای شبه جزیره عربستان، در یمن  انجام دادند.

گفته شده است که هدف این حملات گستره نیرو های هوایی ایالات متحده آمریکا،«قاسم الریمی» رهبر گروه تروریستی القاعده برای شبه جزیره عربستان بوده است.

یک منبع نظامی گفت؛ ایالات متحده در مورد اینکه آیا«الریمی» در این حمله کشته شده است یا خیر هنوز در حال تحقیق است. برای این کار روشهای مختلفی از جمله نظارت بر شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها استفاده می شود.

اگر ارتش آمریکا تایید کند که رهبری القاعده در شبه جزیره عربستان در حمله هوایی کشته شده، مرگ این تروریست شماره یک می‌تواند مواضع این گروه تروریستی و افراد مرتبط با آن را تضعیف کند.

بر اساس گزارش CNN پس از چند ماه جمع آوری اطلاعات درباره قاسم الریمی، ۴۱ ساله رهبری القاعده در شبه جزیره عربستان، آمریکا یک حمله هوایی علیه این تروریست مخفی شده انجام داده است.

شبکه ماهواره‌ای العربیه نیز در خبری فوری به نقل از منابع یمنی گزارش داد، این رهبر القاعده در حمله آمریکا کشته شده است.

قاسم الریمی از سال ۲۰۱۵ پس از مرگ ناصر الوحیشی رهبر پیشین القاعده در شبه جزیره عربستان سرکردگی این گروه را بر عهده گرفت.

وزارت امور خارجه آمریکا جایزه ۱۰ میلیون دالری برای اطلاعات منجر به دستگیری الریمی تعیین کرده بود چون وی به چندین توطئه علیه شهروندان آمریکایی و تاسیسات این کشور مرتبط است.

سال گذشته میلادی، کاخ سفید کشته شدن ابراهیم الاسیری هماهنگ کننده ارشد القاعده در عملیات مقابله با تروریست‌ها در یمن را تایید کرد.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن