افغانستانتیتر یک

روسیه، چین و پاکستان خواستار آزاد سازی ذخایر ارزی افغانستان شدند

کشور‌های روسیه، چین و پاکستان خواستار رهایی ذخایر مسدود شده ارزی افغانستان شده و همچنین اطمینان داده اند که به تعاملات خویش با امارت اسلامی ادامه می‌دهند.

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه امارت اسلامی بامداد امروز پنجشنبه(۲۹ میزان) در تویتی از دیدار مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای طالبان با نمایندگان‌های کشور‌های روسیه، چین و پاکستان در مسکو خبر داده است.

به گفته قهار بلخی:” هیئت امارت اسلامی افغانستان تحت رهبری معاون دوم رئیس الوزراء بعد از نشست مسکو با نمایندگان‌ بلند رتبه کشور‌های روسیه، چین و پاکستان دیدار کرده و روی موضوعات مختلف گفتگو نمودند”.

به گفته بلخی نمایندگان کشور‌های یادشده در این دیدار تعهد کردند که به تعاملات خویش با امارت اسلامی ادامه داده و با همکاری همدیگر برای آزادسازی ذخایر بانکی افغانستان تلاش می‌کنند.

گفتنی که نشست مسکو روز گذشته با حضور نمایندگان بیش از ۱۰ کشور منطقه و جهان به میزبانی روسیه در مسکو برگزار شد.

مولوی عبد السلام حنفی معاون نخست وزیر طالبان در این نشست گفت: “هیچ تهدیدی از افغانستان علیه کشور‌های منطقه و جهان وجود ندارد و جهان باید حکومت جدید را به رسمیت بشناسند”.

او همچنین از امریکا خواست که ذخایر ارزی افغانستان را از انجماد بیرون نماید این در حقیقت مال و ثروت مردم افغانستان است و نباید بهای تفاوت نظر سیاسی را مردم رنج‌دیده‌ی ما بپردازند.

با سقوط حکومت پیشین و تسلط طالبان بر افغانستان بیش از ۹ میلیارد ذخایر ارزی افغانستان توسط امریکا مسدود شده است.

والی آدییمو معاون وزارت مالیه امریکا روز سه شنبه(۲۷ میزان) در نشست استماعیه‌ای کمیته بانکداری سنای آن کشور تحریم بر طالبان را یک ضرورت خوانده و گفته بود:”تحت هیچ شرایطی به طالبان اجازه نخواهد داد تا به پول‌هایی که مربوط به مردم افغانستان است دسترسی پیدا کند”.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r205p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن