افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

«سارک»: احتمال وقوع جنگ داخلی در افغانستان وجود دارد

«سارک» اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای جنوب آسیا با تاکید بر لزوم اقدام مثبت جامعه جهانی درباره افغانستان هشدار داد که امکان وقوع جنگ داخلی در این کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری رشد، اتاق تجارت و صنعت اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای جنوب آسیا (سارک) از جامعه جهانی و بطور ویژه امریکا خواست تا کمک‌های فوری بشردوستانه به افغانستان ارائه کنند.

به گزارش «دیلی تایمز»، «افتخار علی ملک» رئیس اتاق تجارت و صنعت این سازمان از جامعه جهانی، به ویژه امریکا خواست تا درباره وضعیت بشری افغانستان بی تفاوت نمانند، زیر این وضعیت می‌تواند منجر به هرج و مرج و بروز جنگ داخلی در افغانستان شود.

وی با اظهار اینکه تنها ۵ درصد از مردم افغانستان به غذای کافی دسترسی دارند، افزود که افغانستان اکنون در میان بدترین بحران‌های بشردوستانه جهان قرار دارد و شمارش معکوس برای فاجعه در این کشور آغاز شده است.

پیش از این نیز «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل گفته بود که افغانستان در حال تبدیل شدن به بزرگترین بحران انسانی جهان است.

وی با تاکید بر ضرورت ارائه کمک‌ها و تدارکات ضروری به مردم افغانستان پیش از فرارسیدن فصل زمستان از کشورهای جهان خواسته بود تا به تلاش‌های سازمان ملل در حمایت از مردم افغانستان که آسیب‌پذیرترین افراد هستند، کمک مالی کنند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r271p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن