افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

سریال ترور های هدفمند ادامه دارد؛’چهار کارمند دولتی در کابل کشته شدند’

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل روز سه شنبه  (۲۱ دلو) به خبرنگاران گفت که این حادثه حوالی ساعت ۹:۲۰ دقیقه صبح امروز در جادۀ "باغ داوود" از مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل افتاده افتاد.

مقامات پولیس کابل می‌گوید که چهار کارمند وزارت انکشاف دهات افغانستان با ضرب گلولۀ افراد مسلح ناشناس در کابل کشته شده اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل روز سه شنبه  (۲۱ دلو) به خبرنگاران گفت که این حادثه حوالی ساعت ۹:۲۰ دقیقه صبح امروز در جادۀ “باغ داوود” از مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل افتاده افتاد.

آقای فرامرز افزود که مهاجمان پس از گلوله‌باری بر موتر حامل این کارمندان وزارت انکشاف دهات، از محل فرار کرده اند.

او تاکید کرد که نیروهای مشترک امنیتی به محل رسیده و بررسی‌های شان را در این باره آغاز کرده اند.

در این حال، دفتر رسانه‌های والی میدان وردک با نشر خبرنامه‌ای گفته است که تمامی قربانیان این رویداد، کارمندان ریاست انکشاف هات این ولایت اند.

در خبرنامه آمده است که در میان کشته‌شدگان این حادثه، انجنیر ریاض احمد خلیل، سرپرست ریاست انکشاف دهات ولایت میدان وردک نیز شامل است.

انفجار در هرات و کابل

مقام‌های محلی ولایت هرات می‌گویند که در نتیجۀ انفجار ماین کنار جاده در شاهراه هرات – اسلام‌قعله، چهار سرباز تصدی ملی محافظت عامۀ افغانستان کشته شده اند.

سید وحید قتالی، والی هرات گفت که در این انفجار، سه سرباز دیگر زخمی شده اند.

نیروهای تصدی محافظ عامۀ افغانستان بیشتر مسوولیت تامین امنیت نهادهای دولتی و تاسیسات عام‌المنفعه را در این کشور به عهده دارند.

در این حال، شهر کابل نیز صبح امروز گواه یک انفجار ماین مقناطیسی بود.

این انفجار حوالی ساعت ۹:۲۰ دقیقه صبح در چهاراهی “ملی‌بس” از مربوطات حوزۀ شانزدهم امنیتی پولیس رخ داد.

وزارت خارجۀ افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که هدف این رویداد، یک واسطۀ نوع “لندکروزر” مربوط به این وزارت بوده است.

در خبرنامه آمده که در این انفجار، یک کارمند این وزارت جان باخته است.

این وزارت همچنان نگاشته است: “وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان یک‌بار دیگر تاکید می‌کند که در صورت عدم‌ کاهش خشونت و برقراری آتش‌بس، عواقب و مسووولیت ‌این‌ چنین رویدادهای ناگوار تروریستی و ادامهٔ تشدید خشونت‌ها، مستقیماً به عهدهٔ گروه طالبان و حامیان آن‌ها می‌باشد.”

مسوولیت این حوادث امنیتی را تا اکنون فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن