تیتر یک

شمارش معکوس برای انجام تحلیف در ارگ

در فرمان ریاست جمهوری که نیز در سوم حوت صادر شده است، کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف را موظف کرده است تا تمام آمادگی‌ها، ترتیبات لازم، تدابیر عملی، امنیتی، تشریفاتی و تدارکاتی را به‌منظور برگزاری باشکوه مراسم تحلیف در مدت پنج روز اتخاذ و در مرحله‌ی اجرا قرار دهد.

محمداشرف غنی در فرمانی کمیسیون عالی دولتی را برای برگزاری مراسم تحلیف‌اش ایجاد کرده است. یک عضو این کمیسیون می‌گوید که به احتمال بسیار زیاد مراسم تحلیف رییس جمهور غنی روز پنج‌شنبه، هشتم حوت، برگزار خواهد شد.

به گزارش رشد در فرمان ریاست جمهوری که دیروز صادر شده است، کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف را موظف کرده است تا تمام آمادگی‌ها، ترتیبات لازم، تدابیر عملی، امنیتی، تشریفاتی و تدارکاتی را به‌منظور برگزاری باشکوه مراسم تحلیف در مدت پنج روز اتخاذ و در مرحله‌ی اجرا قرار دهد.

طبق این فرمان، متین بیک، رییس ارگان‌های محلی و غلام‌بهاءالدین جیلانی، رییس شورای ولایتی پروان، به ریاست کمیسیون عالی دولتی برای برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور، گماشته شده‌اند.

هارون چخانسوری سرپرست وزارت خارجه، بسم‌الله وزیری رییس ستاد ارتش، وحیدالله قتالی معاون دفتر شورای امنیت ملی در امور سیاسی و مردمی، الهام‌عمر هوتکی سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری، وحید عمر رییس ارتباطات عامه و استراتژیک ریاست جمهوری و شاه‌حسین مرتضوی، مشاور رییس جمهور در امور فرهنگی از اعضای کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف محمداشرف غنی هستند.

غلام‌بهاءالدین جیلانی، رییس شورای ولایتی پروان در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که آماده‌گی‌های ابتدایی برای برگزاری مراسم تحلیف گرفته شده است و به احتمال «۹۰» درصد، این مراسم در پنج‌شنبه هفته جاری، برگزار خواهد شد.

به گفته جیلانی، کار روی دعوت مهمانان داخلی و خارجی و نیز برگزاری مراسم باشکوه تحلیف رییس جمهور غنی جریان دارد.

غلام‌بهاءالدین جیلانی هم‌چنان گفت، در صورتی که همه‌ آماده‌گی‌های لازم برای برگزاری مراسم تحلیف کامل شود، این مراسم روز پنج‌شنبه، هشتم حوت، برگزار می‌شود.

به گفته او، در صورتی که آماده‌گی‌ها به صورت شاید و باید برای برگزاری مراسم با شکوه تحلیف صورت نگیرد، این مراسم روز شنبه، دهم حوت برگزار می‌گردد.

مراسم تحلیف رییس جمهور غنی در حالی قرار است تا پایان هفته جاری برگزار شود که نتیجه نهایی انتخابات تاکنون با جنجال همراه بوده است.

 

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن