افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

صالح؛ دسترسی آغا زاده ها به هواپیماهای ارتش محدود است

آقای صالح امروز (سه‌شنبه، ۸ سرطان) در یادداشتی در صفحه‌ی رسمی فیسبوک خود نوشته است که این تصمیم «بسیار معقول و مسلکی» پس از ارزیابی عمیق وضعیت، گرفته شده است.

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری می‌گوید که به‌خاطر شکست دادن گروه طالبان و قراردادن صد در صدی قوای هوایی در خدمت نیروهای امنیتی و دفاعی، دست‌رسی افراد غیرنظامی، غیرضروری و «آغازاده‌ها» به هواپیماهای نیروهای هوایی محدود شده است.

آقای صالح امروز (سه‌شنبه، ۸ سرطان) در یادداشتی در صفحه‌ی رسمی فیسبوک خود نوشته است که این تصمیم «بسیار معقول و مسلکی» پس از ارزیابی عمیق وضعیت، گرفته شده است.

صالح نوشته است: «بزرگترین اولویت امروز ما شکست دادن طالب و حمایت همه‌جانبه از نیروهای ماست

این درحالی است که اخیرا حملات طالبان در بخش‌های مختلف کشور برای تصرف ولسوالی‌ها افزایش یافته است.

طالبان ادعا دارند که بیش از ۷۰ ولسوالی را طی دو ماه اخیر تصرف کرده‌اند. دولت سقوط تمامی این ولسوالی‌ها را به‌گونه‌ی رسمی تأیید نکرده، اما گفته است که بیش از ده ولسوالی را از طالبان پس گرفته است.

در آخرین مورد، ولسوالی پشتون‌کوت فاریاب روز گذشته در کنترل نظامیان دولتی درآمد.

از سوی هم، معاون اول ریاست‌جمهوری در این یادداشت خود نوشته است که در «دو – سه ساحه‌ی مشخص در شهر کابل» که کوچه‌ها و پس‌کوچه‌های تنگ و غیرقابل ورود برای موتر وجود دارد، طالبان با استفاده از موترسایکل دست به ترور افراد دولتی زده‌اند.

آقای صالح تأکید کرده است تا زمانی که این تهدید رفع نشده، استفاده از موترسایکل به استثنای رستورانت‌هایی که غذا می‌رسانند و برای‌شان کارت ویژه داده می‌شود، ممنوع است. او از مردم خواسته است که به این «دستور» احترام بگذارند.

پولیس کابل روز گذشته اعلام کرد که گشت‌وگذار موترسایکل‌های با اسناد و بدون اسناد در شهر و ولسوالی‌های کابل تا اطلاع بعدی، ممنوع است. دلیل این محدودیت، از سوی پولیس کابل «دلایل امنیتی» عنوان شده است.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن