برگزیده های سایتتیتر یک

تحقیر دیپلمات ایرانی در قندهار

طالبان به دیپلمات ایرانی اجازه شرکت در نماز عید را ندادند

طالبان به دیپلمات ایرانی اجازه شرکت در نماز عید را ندادند

سیدعلی موجانی، مشاور نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان در ایکس نگاشته که طالبان به او اجازه ندادند نماز عید را در مسجد عیدگاه ولایت قندهار ادا کند.

آقای موجانی افزوده که طالبان بعد از یک‌ونیم ساعت انتظار او را از دروازه عیدگاه راندند.

مشاور کاظمی‌قمی، نماینده ویژه ایران گفته که طالبان از او پرسیدهند که آیا به دیدن «امیرالمومنین» آمده است؟ موجانی در پاسخ گفته که آمده تا نماز را ادا کند. اما به او اجازه‌ ادای نماز داده نشده است.

سیدعلی موجانی اضافه کرده که قبلا برای اشتراک در نماز عید به وزارت خارجه طالبان نیز نامه رسمی فرستاده بود، اما وزارت خارجه طالبان «به آداب دیپلماتیک مباشرت» نکرده و به نامه رسمی برای اشتراک او در نماز عید پاسخ نداده است.

سیدعلی موجانی با اشاره به تناقض در رفتارهای طالبان افزوده که مسلمانی را برای ادای نماز عید راه نمی‌دهند و او را خارجی می‌شمارند، اما وزیر معارف طالبان از «کفار» و «خارجی» کمک می‌خواهد.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که مواد مخدر وزارت امور داخله طالبان حدود یک ماه پیشتر با سیدعلی موجانی در مورد قاچاق مواد صنعتی (پیش سازها) و بدیل معیشت دهاقین، مبارزه دوامدار با مواد مخدر، جمع آوری معتادان و پاکسازی زمین‌ها از مواد مخدر در افغانستان گفتگو کرده بود.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن