افغانستانتیتر یک

طالبان: جهان ما را به رسمیت بشناسد و امریکا پول های ما را آزاد کند

به گزارش خبرگزاری رشد، «عبدالسلام حنفی» معاون نخست وزیر طالبان و رئیس هیئت اعزامی به نشست مسکو در سخنرانی در این نشست گفت: دولت جدید افغانستان به عنوان یک دولت مسئول به تمامی کشورهای جهان، منطقه و به ویژه به همسایه‌های ما اطمینان می‌دهیم که وضع امنیتی افغانستان قابل اطمینان است و هیچ تهدیدی برای کشورهای دور و نزدیک در افغانستان وجود ندارد.

وی افزود: حالا افغان‌ها دارای یک حکومت مسئول، متعهد به منافع ملی، و حافظ آزادی سیاسی کشور خویش است. همچنان، حکومت فعلی به جامعه بین‌المللی اطمینان می‌دهد که به عنوان یک حکومت مسئول تمامی مسئولیت‌های ملی و بین‌المللی‌اش را به خوبی درک می‌کند.

حنفی با اظهار اینکه طالبان تلاش کرده تا حضور تمامی اقوام و اقشار جامعه افغانستان را در حکومت جدید اسلامی این کشور تامین کند، تاکید کرد: باید به یاد داشته باشیم که تحول اخیر، یک تحول انقلابی‌گونه بود. اما ما به مردم خود اطمینان می‌دهیم که روند اصلاحات در ساختار سیاسی کشور ادامه دارد.

وی با اشاره به تسلط طالبان بر سراسر افغانستان گفت: حکومت فعلی توانست پس از بیشتر از ۴۰ سال جنگ و ویرانی، برای نخستین بار حاکمیت نظام را بر تمامی بخش‌های کشور تضمین نماید. افغانستان اکنون ساختار سیاسی دارد که دارای سلسله مراتب واضح، فرماندهی واحد و یک‌دست می‌باشد. ما در افغانستان دیگر چیزی بنام جزیره‌های قدرت نداریم.

معاون نخست وزیر طالبان با درخواست برای به رسمیت شناختن دولت موقت آن‌ها ادامه داد: حکومت کنونی تمامی ارکان دولت جدید که عبارت است از قلمرو، حکومت، حاکمیت ملی و جمعیت را با خود دارد؛ بنابراین از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که حکومت فعلی افغانستان را به رسمیت بشناسد.

حنفی اظهار داشت که مردم افغانستان انتظار دارند جامعه جهانی با دولت آن‌ها تعامل رسمی داشته باشد و هشدار داد همانطور که در گذشته ثابت شده «انزوای افغانستان به نفع هیچکس نیست».

سرپرست هیئت طالبان خطاب به امریکا، که نماینده آن در نشست حضور نداشت، نیز خواست تا دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان را آزاد کند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r201p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن