افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

طالبان خبر مرگ ۸ کودک در غرب کابل را رد کردند

طالبان خبر مرگ ۸ کودک بر اثر گرسنگی در غرب کابل را «دروغ محض» خواندند. پیش‌تر محمد محقق؛ رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، مدعی شده‌بود که این کودکان بر اثر گرسنگی در غرب کابل جان باخته‌اند.

احمدالله وثیق؛ معاون سخنگوی دولت طالبان در توییتی نوشته‌است که تمام کوچه‌ها و مساجد شهرک اتفاق منطقه غرب کابل که گفته شده‌بود واقعه در این شهرک رخ داده، مورد تفتیش قرار گرفته؛ اما هیچکس از ماجرای مرگ ۸ کودک اطلاعی ندارند.

او این موضوع را «خبر کذب و تبلیغات ضد نظام» خوانده‌است.

چند روز پیش، محمد محقق؛ رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان از جان‌باختن هشت کودک در غرب کابل از فرط گرسنگی خبر داد.

یکی از عالمان دینی در منطقه نیز تایید کرد که کفن و دفن این کودکان توسط مردم محل انجام شده‌است.

به گفته این عالم دینی، چهار کودک دختر و چهار کودک پسر که بی‌سرپرست بوده‌اند، به دلیل گرسنگی جان باخته‌اند. او می‌گوید، در این‌که عامل مرگ این کودکان گرسنگی بوده، شکی وجود ندارد.

همزمان با فرارسیدن فصل سرما، سازمان ملل درباره تبدیل‌شدن وضعیت افغانستان به بزرگ‌ترین بحران انسانی در جهان هشدار داده‌است.

برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) نیز از وقوع بحران انسانی در افغانستان در زمستان پیش رو به دلیل فقر و گرسنگی هشدار داده و گفته‌است که این سازمان در حال شمارش معکوس برای وقوع فاجعه است.

دیوید بیسلی؛ مدیر اجرایی این نهاد گفته که در صورت عدم اقدام فوری، میلیون‌ها شهروند افغانستان در زمستان پیش رو با گرسنگی روبه رو خواهند شد.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r251p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن