افغانستانبرگزیده های سایتجهان

طالبان در اهداف اصلی خود شکست خوردند

جنرال جان نیکولسن، فرمانده ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرده، طالبان به گونه‌یی که برنامه داشتند تا برخی مناطق راهبردی را تصرف کنند، ناکام شده اند.

به گزارش خبرگزاری رشد، او تاکید کرده که با رسیدن فصل سرما تلاش خواهند کرد تا یکجا با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان مناطق از دست رفته را دوباره از طالبان بگیرند.

آقای نکولسن گفته است که در زمستان مناطق زیر کنترول نیروهای امنیتی افغانستان افزایش خواهد یافت.

سخنگوی ماموریت حمایت قاطع همزمان با این، در یک ویدیو کنفرانس با خبرنگاران در وزارت دفاع امریکا گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان توانمندی دفاع از کشورشان را دارند و این را در نبردها اخیر با طالبان نشان داده اند.

این در حالی است که پیشتر مقام‌های حمایت قاطع اعلام کردند، به قوای هوایی افغانستان هدف گیری دقیق را آموزش می‌دهند.

دگروال اندی جانسن، از مشاوران نظامی امریکا در افغانستان گفت: “زمانی که هواپیما خودش را به منطقه هدف نزدیک می سازد، شما به عنوان خلبان باید این توانایی بالا را داشته باشید تا موضع دشمن را دقیقا هدف قرار دهید. زمانی که شما درفاصله بسیار بالایی در هوا قرار داشته باشید، تصاویر زمین را بسیار زیاد متفاوت تر از زمانی که شما بر روی زمین هستید می بینید، بنا این هواپیماهای کوچک یک سلاح بسیار قوی برای هدف قرار دادن هراس افگنان به شمار می رود.”

وزارت دفاع ملی افغانستان نیز بارها اعلام کرده، نیروهای امنیتی توانایی دفاع از خاک خود را دارند؛ اما تجهیزات بیشتر باید در اختیار آنان قرار داده شود.

تجهیزات کشفی، توپخانه سنگین و هواپیماهای بیشتر از مهترین خواسته‌های مسوولان امنیتی از جامعه‌ی جهانی دانسته شده است.

برچسب ها
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن