افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

طالبان زیر نام دین اسلام بزرگترین جنایت ها را انجام می دهند

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری در توییتی با انتقاد از گروه طالبان نوشت، طالبان زیر نام دین اسلام بزرگترین جنایت را مرتکب می‌شود.

صدیقی در صفحه رسمی توییترش نوشت: «از دیدن یک ویدیویی که در آن گروهی از طالبان وحشی، یک زن مظلوم را در ولایت غور سنگسار می‌کنند؛ سخت تکان خوردم. این گروه، زیر نام دین مقدس اسلام، بزرگترین و نابخشودنی ترین جنایت را مرتکب می‌شوند».

از دیدن یک ویدیویی که در آن گروهی از طالبان وحشی، یک زن مظلوم را در ولایت غور سنگسار می‌کنند؛ سخت تکان خوردم. این گروه، زیر نام دین مقدس اسلام، بزرگترین و نابخشودنی ترین جنایت را مرتکب می شوند.

قبل از این، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به تاریخ ۲۲ جنوری ۲۰۲۰ در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سویس گفته بود، جنگجویان طالبان از جنگ خسته شده اند، اما رهبران این گروه در قطر همسران چهارم و پنجم شان را می‌گیرند و لذت می‌برند.

غنی گفته بود: «اگر طالبان آماده هستند تا پایان خشونت‌ها را ببینند، در این صورت جامعۀ افغانستان آماده ‌است آنان را به خود مدغم سازد؛ اما اگر آنان صلح را یک وسیله برای برانداختن حکومت در جامعه می‌بینند، در آن صورت حکومت و جامعه بسیج خواهند شد».

وی اضافه کرد: «مردمی که در دوحه نشسته اند، همسران چهارم و پنجم‌شان را می‌گیرند و لذت می‌برند؛ آنان در حال مبدل شدن به سرمایه‌گذارن هستند».

اما ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان پنج‌شنبه ۲۳ جنوری ۲۰۲۰ به سخنان محمد اشرف غنی واکنش نشان داده گفت، اظهارات غنی «غیرمسئولانه بنابر نا آگاهی» بود.

قابل ذکر است که گروه طالبان در شهر دوحه قطر یک دفتر سیاسی دارد که ملا عبدالغنی برادر، رئیس این دفتر و سهیل شاهین سخنگوی این دفتر هستند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن