افغانستانبرگزیده های سایتتحلیل

طرح امنیت شهر کابل!

در این طرح فشرده روی چند مورد ذیل تمرکز میشود :

۱ – تمام اعضای ولسی جرگه ؛ اعضای مشرانو جرگه ؛ وزرا ؛ احزاب سیاسی ؛ قومندانان و همه اراکین بلند پایه حکومتی باید در ۳ تا شش بار  در یکی از مکان های ملی احضار گردند و از همه اوشان تعهد گرفته شود که هیچ گاه سلاح غیر قانونی ؛ وسایط غیر قانونی و هیچ عمل که باعث مختل ساختن امنیت شهر کابل شود انجام نمیدهند و همچنان موضوع تعهد اشخاص متذکره باید از طریق رسانه های جمعی به نشر رسیده و همگانی شود .

۲ – اقارب و نزدیکان افراد و اشخاص گفته شده همچنان باید اجازه حمل سلاح و وسایط غیر قانونی و … نداشته باشند و در امور کمیسیون امنیت شهر کابل مداخله نمیکنند .

۳ – هرگاه یکی از افراد با نفوذ و اشخاص گفته شده حاضر به تعهد  طرح امنیت شهر کابل نباشند باید از طریق رسانه همای جمعی معرفی و مسولیت های نا امنی غیر مستقیم بدوش آن ها منصوب شود .

۴ – باید یک کمیسیون فوق العاده بی طرف تحت نام کمیسیون امنیت شهر کابل که مورد اعتماد همه طرف ها باشند و هیچ ربطی به ریاست امنیت ملی ؛ وزارت دفاع ملی و وزارت داخله نداشته باشد ایجاد شود که حداقل تشکیلات این کمیسیون بیشتر از ۱۰۰۰ نفر ؛ دارای سواد کافی و آموزش های لازم باشند و یا قرار بگیرند و این کمیسیون با تمام تجهیزات امنیت شهری باید مجهز باشند .

این کمیسیون در تمام دروازه های شهر کابل و همه نقاط شهر کابل صلاحیت بازرسی و بررسی وسایط و در صورت شک منازل  همه مقامات و شخصیت های با نفوذ را دارا باشند و در این صورت ناامنی به حداقل رسیده و جرایم جنائی نیز کاهش خواهد یافت و این طرح امنیت شهر کابل را تضمین میکند

جزئیات دقیق و مفصل کمیسیون امنیت شهر کابل در صورت ضرورت ارایه خواهد گردید

با احترام

دین محمد درویشی

۱۳۹۵/۱۲/۲۸

برچسب ها
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن