افغانستانتیتر یک

مدیر اجرایی یونیسف: دختران نباید از آموزش محروم گردند

یونیسف اعلام کرده است که از بازگشایی مکاتب دوره متوسطه پسران ماه‌ها تعطیلی در افغانستان را می پذیرد، اما می‌گوید که دختران نباید از روند آموزش کنار گذاشته شوند.

هنریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف یا اداره حمایت از کودکان سازمان ملل متحد، روز جمعه، بیست‌وششم سنبله در بیانیه‌ای گفته است که از بازگشایی مکاتب در افغانستان پس از ماه‌ها توقف استقبال می‌کند، اما از این‌که ممکن به بسیاری از دختران اجازه بازگشت داده نشود، ابراز نگرانی کرده است.

بانو فور افزوده است: «دختران را نمی‌توان و نباید رها کرد. بسیار مهم است که همه دختران، از جمله دختران بزرگ‌تر، بتوانند تحصیل خود را بدون تأخیر بیشتر از سر بگیرند.»

هنریتا فور‌، مدیر اجرایی یونیسف، خاطرنشان کرده است که ۴.۲ میلیون کودک نتوانسته‌اند در مکاتب ثبت‌نام کنند که ۶۰ درصد آن‌ها دختر هستند.

با این حال، بانو فور تصریح کرده است که پیش‌رفت تحصیلی قابل توجهی در افغانستان طی دو دهه گذشته به دست آمده‌، تعداد مکتب‌ها سه برابر شده و تعداد کودکان دانش‌آموز از یک میلیون نفر به ۹.۵ میلیون نفر افزایش یافته است.

از سویی هم، یونیسف یا اداره حمایت از کودکان سازمان ملل متحد از شرکای توسعه‌ای خود خواسته است که از کودکان در افغانستان حمایت کنند.

گزارشگر: محمدرضا حیدری

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r88p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن