برگزیده های سایتجهان

مرد هندی گرده همسرش را فروخت

پولیس ایالات بنگال هند دو برادر را بازداشت کرده است که گردۀ همسر یکی از خود را مخفیانه فروخته بودند.

به نقل از هندوستان تایمز، این اتفاق زمانی فاش شد که این زن پس از دانستن واقعیت ماجرا، به پولیس شکایت کرد.

ریتا سرکار ۲۸ ساله، دو سال پیش از ناحیۀ شکم احساس درد گفت. او می‌گوید که شوهرش او را به یک شفاخانۀ شخصی در کلکته برد و داکتران به وی گفتند که همه چیز پس از عملیات اپندکس به حالت عادی بر خواهد گشت.»

شوهر این خانم به وی توصیه کرد تا در مورد عملیاتش به کسی چیزی نگوید و مانع رفتن وی به داکتر نیز شد. سرانجام بستگان والدینش او را به داکتر بردند و پس از آزمایش‌ها مشخص شد که او گردۀ راست ندارد.

این خانم گفته است: «آن‌جا بود که دانستم چرا همسرم نمی‌خواست من به کسی در مورد عملیات بگویم. او گرده‌ام را فروخته بود چون خانوادۀ من خواسته‌های او در مورد جهیزیه را برآورده نتوانسته بودند.»

بر علیه این مرد، برادر و مادرش شکایت درج شده است. همسر این خانم و برادرش روز پنجم فبروری بازداشت شده‌اند و تحقیقات نشان داده است که او گردۀ همسرش را به یک تاجر فروخته است.

گفته می‌شود بستگان شوهر این خانم در تمام ۱۲ سال زندگی مشترک آن‌ها، این خانم را برای مقدار کم جهیزیه‌اش مورد آزار و تحقیر قرار داده اند.

بر اساس قانونی که بیش از نیم قرن پیش یعنی در ۱۹۶۱ نافذ شده است دادن جهیزیه در هند ممنوع است، اما هنوز این رسم به ویژه در روستاها حفظ شده است.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن