افغانستانتیتر یک

مرکل: به رسمیت شناختن طالبان در دستور کار نیست

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در نشست سران کشورهای گروه ۲۰ گفت که مسأله به رسمیت شناختن طالبان در افغانستان در دستور کار اجلاس گروه ۲۰ نیست زیرا کابینه سرپرست طالبان فراگیر نیست.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، صدراعظم آلمان، در این نشست گفت: «من و سیاستمداران دیگر طبق ارزیابی‌مان توضیح دادیم که دولت طالبان فراگیر نیست و از این رو موضوع به رسمیت شناختن آن در دستور کار نیست.»

مرکل افزود: «ادامه مذاکراتی که در حال حاضر از سوی طرف آلمانی با طالبان از مدتی پیش در جریان است، لازم و ممکن است. مقابله با تروریسم از طریق این نشست‌ها محوری است.»

او گفت: “«امروز بار دیگر تاکید کردیم ما در آلمان امسال ۶۰۰ میلیون یورو برای حل مشکلات انسانی افغانستان اختصاص خواهیم داد؛ زیرا نیاز به اجتناب از فروپاشی اقتصادی افغانستان داریم.»

مرکل تأکید کرد که، طالبان باید برای همه نهادهای سازمان ملل سهولت انتقال و توزیع کمک‌ها را تضمین کند و این گروه باید به حقوق زنان و دختران احترام بگذارد.

از سوی دیگر، در این نشست سران بیشتر اعضای گروه ۲۰ تعهد کردند که به مردم افغانستان کمک می‌کنند اما بسیاری تاکید داشتند که این به معنای به رسمیت شناختن دولت طالبان نیست.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r168p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن