افغانستانتیتر یک

مرکل: نتیجه تلاش‌های آلمان در افغانستان تاسفبار است

انگلا مرکل نخست وزیر آلمان نتیجه تلاش‌های کشورش را در افغانستان، تاسفبار خوانده است.

خانم مرکل که هنوز هم از محبوبیت بالای در آلمان برخوردار است گفته که آرزو داشته شاهد یک نتیجه متفاوت در افغانستان باشد.

او در یک مصاحبه اختصاصی با دویچه‌وله در مورد عملکرد سه دوره حکومتش، گفت: “ما البته از این که نتوانستیم به اهداف خود (در افغانستان) دست یابیم، بسیار غمگین هستیم. هدف ما ایجاد یک نظم سیاسی پایدار در افغانستان بود که در چارچوب آن دختران بتوانند به مکتب بروند، زنان به آرزوهای شان برسند و صلح تامین باشد.”

او همچنین، افزوده که “اغلباً در بحث‌ها از من سوال شده بود که چگونه است که این همه مردان جوان افغان می‌خواهند به این جا بیایند، در حالی که در عین زمان سربازان مرد و زن ما در آن جا مستقر اند؟… به هر حال ما باید این را قبول کنیم که نتوانستیم نظمی را که می‌خواستیم ایجاد کنیم، در حالی که با بهترین نیات به آن‌جا رفته بودیم.”

خانم مرکل گفته است که فقط آلمان در این زمینه مقصر نیست، بلکه به باور او افغان‌ها نیز به نوبه خودشان نتوانستند از عهده این کار برآیند.
او گفته: “این واقعاً تاسفبار است.”

این درحالی است که روز گذشته روزنامه ولت آم زونتاگ، جرمنی گزارش کرد که دولت آن کشور در حال برنامه‌ ریزی برای تغییر رویکرد خود با طالبان است.

این روزنامه با استناد به اظهارات منابع دولتی نوشته که مارکوس پوتزل، سفیر آلمان قرار است ظرف چند هفته آینده عازم کابل شود.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r300p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن