افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

ملا عبدالغنی برادر با وزیر خارجه چین دیدار کرد

ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی رئیس الوزرای امارت اسلامی با  وانگ یی وزیر خارجه چین دیدار کرده و روی مسایل جاری افغانستان با هم گفتگو‌‎ کردند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی شب گذشته(۳ عقرب) با نشر اعلامیه‌ای درتویترش گفته:” ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی رئیس‌ الوزراء شام روز گذشته با وانگ یی وزیر خارجه چین در دوحه دیدار کرده و گفتگو‌های آنها ادامه دارد”.

به گفته مجاهد گفتگو‌های دو طرف روی تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور  و وضعیت جاری سیاسی و اقتصادی افغانستان در دوحه تمرکز داشته و این دیدار‌ها نیز جریان دارد.

سخنگوی طالبان از نشست و گفتگو‌های دو روزه امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی با وزیر خارجه چین نیز در دوحه خبر داده است.

وی بیان داشت: دو طرف در این گفتگو‌های دو روزه روی مسایل مربوط دو کشور بحث‌های همه جانبه خواهد داشت.

این درحالی است که وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز روز دوشنبه گفته بود که دیدار وانگ یی وزیر خارجه آن کشور با نمایندگان طالبان در قطر برای روزهای دوشنبه و سه شنبه برنامه‌ریزی شده است و این دومین گفتگو در سطح بالا میان دو جانب می‌باشند.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفته بود:” این دیدار فرصت تبادله عمیق دیدگاه‌ها در مورد وضعیت افغانستان و نگرانی‌های مشترک را فراهم می‌کند”.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r235p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن