افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

موج دوم کرونا؛ مرگ ۵ تن و ابتلای ۳۶ تن در شبانه‌روز گذشته در کشور

به گزارش خبرگزاری رشد، این وزارت امروز (‌شنبه، چهارم دلو) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته ۸۸۲ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

وزارت صحت عامه کشور اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته ۵ تن در پی ابتلا به کرونا در کشور درگذشته و ۳۶ مورد جدید ابتلا شناسایی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رشد، این وزارت امروز (‌شنبه، چهارم دلو) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته ۸۸۲ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت یادشده ۳۱ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۱ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۳۷ هزار و ۱۸۵ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۴ هزار و ۵۹۵ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۷۸ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۶ هزار و ۹۴۳ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۸ میلیون و ۷۸۷ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۱۱۷ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۷۰ میلیون و ۹۹۴ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۴۲۴ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن