افغانستانتیتر یک

نتیجه ی نشست دو روزه طالبان با مقامات امریکایی

طالبان نشست دو روزه‌ شان با امریکا را خوب توصیف کرده می‌گویند که طرفین روی تطبیق توافق‌نامه صلح دوحه صحبت کرده و برای برگشتن حالت عادی روابط دیپلماتیک تلاش کردند.

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان صبح امروز دوشنبه(۱۹ میزان) درتویترش نوشته است:” درنشست دو روزه هیات امارت اسلامی با جانب امریکا گفتگو‌های خوبی صورت گرفته و طرفین تطبیق کامل توافق‌نامه صلح دوحه را راه اساسی حل مشکلات دانسته اند”.

بلخی نوشته” هیات امارت اسلامی با امریکا روی موضوعات مختلف سیاسی به صورت تفصیلی صحبت کرده و تاکید کردند که ادامه کمک‌های بشری را به مسایل سیاسی ربط ندهند”.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه طالبان امارت اسلامی ازکمک‌های بشری امریکا برای افغانستان استقبال کرده و به جناب مقابل اطمینان داده اند که کمک‌های بشری آنها را به طور شفاف به مستحقین آن رسانیده و با نهاد‌های خیریه نیزهمکاری می‌کند و همچنان برای رفت و آمد اتباع خارجی تسهیلات اصولی را مساعد می‌سازد.

وزارت خارجه طالبان گفته است که در این نشست دو روزه بر برگشتن روابط دیپلماتیک به حالت عادی تلاش صورت گرفته و همچنان حرف‌های آشکار گفته شد.

در اعلامیه طالبان آمده است که هیات امریکا کمک‌های بشری را به افغانستان تعهد نموده اند.

وزارت خارجه‌ای امریکا نیز اعلام کرده است که گفت و گو‌ها با طالبان در دوحه، صریح و حرفه‌ای بود.

گفتنی است که یک هیات طالبان به رهبری امیرخان متقی وزیر خارجه امارت اسلامی طی دو روز گذشته با یک هیات بلند رتبه امریکایی در دوحه گفتگو کردند.

این نخستین گفت و گوی مستقیم میان هیات طالبان با مقام‌های امریکا پس از خروج کامل قوای بین المللی به رهبری امریکا از افغانستان بود.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r162p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن