افغانستانتیتر یک

نخست وزیران بریتانیا و کانادا در مورد افغانستان باهم گفتگو کردند

بوریس جانسون و جاستین ترودو نخست وزیران بریتانیا و کانادا در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در ایتالیا دیدار و درباره آخرین وضعیت افغانستان گفتگو کردند.

طبق اعلام دفتر نخست وزیری بریتانیا، جانسون و ترودو در این دیدار توافق کردند تا برای آنچه ترویج صلح و ثبات در منطقه اقیانوس هند و آرام خواندند، همکاری کنند.

دو طرف ضمن بررسی اخرین وضعیت تحولات بین‌المللی درباره افغانستان هم گفتگو کردند.

قرار است در نشست دو روزه گروه بیست که در حال برگزاری است، علاوه بر تغییرات اقلیمی بحران افغانستان و به قدرت رسیدن گروه طالبان و همچنین برنامه هسته‌ای ایران نیز محور گفتگوهای سران شرکت‌کننده در نشست خواهد بود.

جو بایدن؛ رییس‌ جمهور امریکا، در حاشیه نشست با رهبران سه کشور اروپایی از جمله بریتانیا، آلمان و فرانسه درباره موضوعات مختلف از جمله وضعیت افغانستان گفتگو کرده‌است.

در این نشست علاوه بر جو بایدن، رهبران کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، عربستان و ترکیه حضور دارند.

در همین حال سهیل شاهین؛ عضو ارشد گروه طالبان و نماینده پیشنهادی دولت «امارت اسلامی» برای سازمان ملل در توییتی درباره این نشست، خواستار پرداخت یک میلیارد یورو کمک سران گروه ۲۰ به این گروه برای اداره امور افغانستان شده است.

در اجلاس ویژه گروه ۲۰ برای افغانستان که در ۲۰ سنبله برگزار شد، اتحادیه اروپا اعلام کرد که برای جلوگیری از تشدید بحران و فروپاشی اجتماعی در افغانستان، یک میلیارد یورو به افغان‌ها کمک خواهد کرد.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r256p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن