افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ولسوالی شینواری پروان را تصرف کرد

وزارت دفاع ملی امروز (چهارشنبه، 9 سرطان) اعلام کرده که در نتیجه عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی و بسیج مردمی، به طالبان در ولسوالی شینواری تلفات سنگین وارد شده و جنگجویان این گروه، از این ولسوالی فرار کردند.

وزارت دفاع ملی می گوید که ولسوالی شینواری ولایت پروان از کنترول طالبان خارج شده است و عملیات برای بازپس گیری ولسوالی سیاه گرد این ولایت، به شدت جریان دارد.

وزارت دفاع ملی امروز (چهارشنبه، ۹ سرطان) اعلام کرده که در نتیجه عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی و بسیج مردمی، به طالبان در ولسوالی شینواری تلفات سنگین وارد شده و جنگجویان این گروه، از این ولسوالی فرار کردند.

وزارت دفاع می گوید که عملیات برای بازپس گیری ولسوالی سیاه گرد به شدت ادامه دارد.

قابل ذکر است که چند روز قبل جنگ‌جویان طالبان به‌دنبال عقب‌نشینی نیروهای امنیتی از مراکز این دو ولسوالی، کنترل آن‌ها را به‌دست گرفته‌اند.

ولایت پروان در شمال کابل از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند. در هفته‌های اخیر جنگ‌جویان این گروه حملات‌شان را در بخش‌هایی از این ولایت از جمله دره‌ غوربند افزایش داده‌اند.

به ‌دنبال تحرکات طالبان در این منطقه‌ پروان، صدها نفر از ساکنان این ولایت به ‌شمول فرماندهان جهادی، نمایندگان مردم در شورای ولایتی و مجلس نمایندگان علیه این گروه بسیج شدند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن