افغانستانتیتر یک

هیأت طالبان با وزیر خارجه قطر دیدار کرد

محمد نعیم؛ سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه گفته‌است که این دیدار روز شنبه انجام شده و در آن همکاری‌های دوجانبه و روابط دو کشور مورد بحث قرار گرفته‌است.

در این دیدار، وزیر امور خارجه قطر علاوه بر روابط دوستانه، بر اجرای پروژه‌های اقتصادی و ادامه همکاری با افغانستان تاکید کرده‌است.

امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت امور خارجه «امارت اسلامی» نیز ضمن قدردانی از همکاری قطر، ابراز امیدواری کرده که افغانستان در آینده روابط بهتری با این کشور داشته‌باشد.

امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت امور خارجه، ملا خیرالله خیرخواه؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، ملا عبدالحق وثیق؛ رییس استخبارات، مولوی نور جلال؛ معاون وزیر داخله، شیخ شهاب‌الدین دلاور و شماری دیگر از سران دولت طالبان، در ترکیب این هیأت هستند و روز جمعه عازم قطر شدند.

این هیأت روز شنبه همچنین با نمایندگان ایالات متحده دیدار و درباره برخی مسایل گفتگو کرد. آزادسازی دارایی‌های افغانستان و ایجاد «صفحه جدید» در روابط دو کشور از محورهای بحث دوطرف بوده‌است.

مقامات امریکایی به رویترز گفته‌اند که ایالات متحده از طرف افغان می‌خواهد به شهروندان امریکایی و دیگر شهروندان اجازه دهد تا افغانستان را ترک کرده و یک شهروند امریکایی را که در اسارت دولت طالبان است، آزاد کند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r158p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن