افغانستانتیتر یک

وزارت خارجه امریکا نام سه عضو ارشد داعش را شامل لیست سیاه ساخت

وزارت امور خارجه امریکا در یک اقدام تازه نام‌های سه عضو ارشد گروه داعش شاخه خراسان را در فهرست «تروریستان بین المللی» خود قرار داد.

وزارت خارجه امریکا در یک بیانیه گفته است ایالات متحده از تمام ابزارهای دست داشته خود در هدف قرار دادن هراس افگنان استفاده می‌کند تا از مبدل شدن افغانستان به پناه‌گاه امن هراس افگنان جلوگیری کند.

در بیانیه وزارت خارجه امریکا آمده است که ثناالله غفاری مشهور به شهاب‌ المهاجر، رهبر داعش شاخه خراسان، سلطان عزیز اعظم سخنگوی داعش، و مولوی رجب از اعضای رهبری این گروه شامل فهرست شده اند.

در بیانیه آمده است: «ثناالله غفاری مشهور به شهاب المهاجر رهبر کنونی داعش است. وی در سال ۲۰۲۰ از سوی داعش در این سمت گماشته شده است. غفاری عملیات‌های داعش در سراسر افغانستان را تأیید می‌کند و برای انجام عملیات‌ها پول جمع آوری می‌کند.»

در خبرنامه گفته شده است که سلطان عزیز اعظم از زمان ظهور داعش در افغانستان همچون سخنگوی این گروه کار می‌کند.

مولوی رجب یکی از فرماندهان کلیدی داعش در کابل است. او مسوول برنامه‌ریزی و فرماندهی حملات داعش در پایتخت افغانستان می‌باشد.

در خبرنامه آمده است: «رجب حملات داعش را در کابل برنامه‌ریزی و فرماندهی می‌کند.»

علاوه بر این، وزارت خزانه‌داری امریکا عصمت الله خالوزی را به فراهم سازی پول به داعش متهم و تحریم کرده است. به گفته وزارت خارجه امریکا، خالوزی تسهیل کننده مالی داعش در سطح بین المللی می‌باشد.

در خبرنامه گفته شده است که خالوزی در ترکیه یک مرکز حواله پول را به پیش می‌برد که از طریق آن پول به گروه داعش می‌فرستد. او همچنان در یک طرح مالی در امارت متحده عربی نقش دارد که از طریق آن برای گروه داعش پول جمع آوری می‌شود.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r376p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن