افغانستانتیتر یک

وزارت دفاع امریکا: برای اجرای حملات هوایی از طالبان اجازه نمی‌گیریم

وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است که برای اجرای حملات هوایی در افغانستان، به هماهنگی با طالبان نیاز ندارد.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون، روز جمعه، دوم میزان، در یک نشست خبری گفت که نیروهای امریکایی تمام اختیارات لازم را برای اجرای عملیات ضد تروریسم در دست دارند.

به گفته او، در حال حاضر بدون صحبت با قوانین خاص در مورد حملات هوایی، هیچ الزامی برای هماهنگی با طالبان وجود ندارد و انتظار ندارد که در آینده حملات ضد تروریستی نیاز به اجازه طالبان داشته باشد.

کربی می‌گوید که به‌طور کلی در انجام هر گونه عملیات از نوع حفاظت از نیروها را مد نظر می‌گیرد. او این اظهارات در پاسخ به پرسشی درباره واکنش احتمالی طالبان به حملات هوایی مطرح کرد.

سخنگوی وزارت دفاع امریکا هم‌چنان گفته است که با پاکستان در مورد مبارزه با تروریسم گفت‌وگو می‌کند. او هرچند جزییات نداد، اما در ارتباط به حمله هوایی در افغانستان، تأیید کرد که با پاکستان توافق وجود دارد.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، کشورهای غربی از احیای القاعده و نیز رشد داعش هشدار داده‌اند. امریکا در روزهای پایانی خروج از افغانستان دو حمله هوایی در ننگرهار و کابل را اجرا کرد. در ابتدا گفته بود که در این حملات اعضای داعش را هدف قرار داده، اما بعداً تایید کرد که در حمله هوایی در کابل غیرنظامیان کشته شده‌اند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r95p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن