برگزیده های سایتتیتر یک

ویروس کرونا به افریقا رسید

وزارت صحت مصر گزارش داده است که یک شهروند خارجی با ویروس نوع جدید کرونا مبتلاء شده است و در این شخص علایم بیماری جهاز تنفسی نمایان شده است. این فرد در یک شفاخانه در قاهره در قرنطین تحت مراقبت قرار دارد.

ویروس خطرناک کرونا به قاره افریقا رسید، مصر از نخستین مورد ابتلاء به این ویروس گزارش داده است. در همین حال نخستین مورد مرگ ناشی از این ویروس، از فرانسه گزارش شده است.

وزارت صحت مصر گزارش داده است که یک شهروند خارجی با ویروس نوع جدید کرونا مبتلاء شده است و در این شخص علایم بیماری جهاز تنفسی نمایان شده است. این فرد در یک شفاخانه در قاهره در قرنطین تحت مراقبت قرار دارد.

در این گزارش افزوده شده است که نتیجه معاینات در مورد اشخاصی که با این بیمار در تماس بوده اند، منفی بوده است. براساس گزارش سازمان جهانی صحت، تا به حال در افریقا موارد ابتلاء به ویروس کرونا نانشناخته بوده است.

متخصصان نگران هستند

بسیاری از متخصصان به این امر اشاره کرده اند که این ویروس در کشور هایی که سیستم صحی شان ضعیف است، مثلا در افریقا، به سختی قابل کنترول می باشد. به این دلیل متخصصان از وجود طولانی مدت بیماری ناشی از ویروس کرونا در جهان هراس دارند.

در چین شمار موارد مبتلایان اخیراً به شدت افزایش یافته است. براساس  آمار رسمی، در سرتاسر این کشور (تا ۱۵ فبروری)، حدود ۶۶ هزار ۵۰۰ نفر به این ویروس مبتلاء شده اند و ۱۵۲۳ نفر جان باخته اند. اما ممکن است رقم دقیق مبتلایان احتمالاً به مراتب بالاتر باشد.

در این میان در چین شماری از داکتران و پرستارانی که با بیماران کرونا سر و کار دارند، خود به این بیماری مبتلاء شده اند. براساس گزارش کمیسیون صحی دولتی، بیش از ۱۷۰۰ تن از پرسونل طبی بیمار شده اند.

خارج از چین، به روز جمعه در بیش از ۲۰ کشور، حدود ۵۸۰ مورد ابتلاء به ویروس کرونا  تائید شده است. در آلمان تا به حال ۱۶ مورد ابتلاء مشخص شده است که اکثریت آنها در ایالات بایرن هستند.

نخستین مورد مرگ در اروپا

در فرانسه یک توریست براثر ابتلاء به ویروس کرونا جان باخته است. براساس گزارش وزارت صحت فرانسه، این شهروند ۸۰ ساله چینایی، از ایالت هوبای چین بوده است.

خانم اگنس بوزین وزیر صحت فرانسه گفته است که این مرد در یک شفاخانه پاریس براثر مشکلات ریه جان باخته است. این نخستین مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا خارج از آسیا بوده است.

وزیر صحت فرانسه افزود که دختر این مرد نیز تحت تداوی قرار گرفته است، زیرا او نیز با ویروس کرونا مبتلا شده است؛ اما وضعیت صحی او خوب است و به زودی شفاخانه را ترک خواهد کرد.

تا به حال در فرانسه ۱۱ مورد ابتلاء به ویروس کرونا ثبت شده است که سه تن آنها دوباره از شفاخانه مرخص شده اند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن