برگزیده های سایتجهان

ویروس کرونا تا هنوز ۷۲۲ قربانی گرفته است

رسانه های چینی به نقل از سازمان صحت چین اعلام کرده است که آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور، به ۷۲۲ نفر رسیده است که یک امریکایی نیز شامل این قربانی می شود و بیش از ۳۴ هزار نفر دیگر نیز به این ویروس مبتلا گردیده است.

از سویی هم، سفارت امریکا در پکن، گفته است که یک شهروند این کشور روز چهارشنبه (۱۵ دلو) به دلیل ابتلا ویروس کرونا در شهر ووهان، جان باخته است. گفته می‌شود که این نخستین امریکایی است که در نتیجه‌ی ابتلا به این بیماری جان باخته است.

در همین حال، سازمان صحت چین، گفته است که بیشترین قربانیان ویروس کرونا، از شهر ووهان، مرکز شیوع این ویروس بوده است.

لی ون‌لیانگ، داکتر جوان چینی که نخستین بار در سی‌ام ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، نشانه‌هایی از شیوع ویروس کرونا را در این کشور گزارش داده بود نیز به دلیل این ابتلا به این بیماری جان باخته است.

گسترش سریع ویروس کرونا در چین و سایر کشورهای جهان، به دور از انتظار چین و سازمان جهانی صحت بوده؛ اما در آخرین گزارشی که از سوی سازمان جهانی صحت به نشر رسیده، گفته شده است که این ویروس اکنون در بیش از ۳۷ کشور جهان شیوع کرده و هنوز هم رقم مبتلا شدن به آن در حال افزایش است.

رییس سازمان جهانی صحت، به تمام کشورها هشدار داده است که با توجه به افزایش رقم مبتلایان ویروس کرونا در چین و سایر کشورها، جهان با کمبود ماسک روبه‌رو است.

سازمان صحت چین، گفته است، بیشتر قربانیان ویروس کرونا، سال‌مندان استند.

بیش از یک‌ ماه از شیوع ویروس کرونا در چین می‌گذرد؛ اما تا کنون راهکار مشخصی برای جلوگیری و درمان این ویروس در سراسر جهان درست نشده است.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن