افغانستانبرگزیده های سایتتحلیل

پاسخ جاوید کوهستانی به لالی وهمفکرانش

افغانستان متعلق به اقوام غیر پشتون است!
با سلام و عرض ادب صرف بجواب افراد خاص: به گواهى تاریخ و اسناد و روایات دست داشته و آرشیف هاى معتبر جهان ، سر زمین موجود بنام افغانستان ، متعلق به اقوام غیر پشتون است.
آخرین سلسله هاى حکومت و دولت تا قبل از حمله مغول ها به آنها تعلق دارد، خواهش مى کنم که بحث خروج را مطرح نکنید، بیاید مثل برادر زندگى کنیم، اگر چنین شود اسناد ارایه شود شما زیان خواهید کرد.
دوستان عزیزم اول بخوانید بعد به زبان آورید، چون برخواست گاه متعلق به نیاکان شریف شما به مراکز هراس افگنى تبدیل شده از کاکر ستان، تا وزیرستان، از کرم تا دره آدم خیل، از خیبر تا ملاکند، خواهش مى کنم از بحث هاى تبارى، جغرافیاى بگذرید و بجاى آن به انسانیت و آینده بهتر نگاه کنید.
سرزمین نیاکان من زادگاه و گهواره تمدن‌هاى بزرگ است از خوارزم تا بخارا، از سمرقند تا بلخ، از هرات باستان تا غزنین، از کاپیسا کوشانى تا ننگرهارا آنسو زادگاه فردوسى، نیشاپورى، از زبان کهن تخارى تا خروشتى، از قلعه رستم سمنگان تا آتش کده نوبهار و بغگولان، از کهندژ تا راغستان هاى کهن بدخشان از منار جام، قطب منار دهلى تا منار مسجد بخارا از کدام بنویسم از حصار تا خجند از یعقوب لیث تا کابل شاهان، کدامش از توست، عزیزم بیا قدر همدیگر بدانیم که من هویت واقعى این دیار و افتخار جاویدان توام. بادرود و احترام به همه ساکنان این دیار نازنین .

برچسب ها
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن