افغانستانتیتر یک

پرواز طیاره قطری حامل ۱۰۰ نفر از فوتبالیستان افغان به قطر

وزارت خارجه قطر گفته که حدود ۱۰۰ فوتبالیست مرد و زن افغان و خانواده های شان شامل افرادی بوده اند که توسط پرواز اخیر از میدان هوایی کابل به قطر منتقل گردیده اند. معاون وزارت خارجه قطر تایید کرده که این افراد به کشورش رسیده اند.

رسانه های بریتانیایی گزارش دادند که ۲۰ تن از زنان فوتبالیست افغان شامل مسافران این پرواز بوده اند. این افراد در نتیجه رایزنی های فدراسیون بین المللی فوتبال “فیفا” با مقامات قطری از افغانستان تخلیه شده اند.

لولوه رشید محمد الخاطر، معاون وزیر خارجه قطر در توییترش نوشت: «هشتمین پرواز مسافربری از کابل به قطر رسید.» وی افزود: «تاکنون این بزرگترین پرواز با ۳۵۷ مسافر بود که شامل شهروندان نیوزیلند نیز بود. همچنان ۱۰۰ فوتبالیست افغان و خانواده های شان به شمول بازیکنان زن نیز در پرواز حضور داشتند.»

خبرگزاری رویترز در این زمینه از “فیفا” خواستار جزئیات شده است. فیفا در ماه آگست گفته بود که پس از تصرف قدرت توسط طالبان، مذاکرات برای تخلیه “بسیار پر چالش” فوتبالیست های افغان و ورزشکاران دیگر رشته های ورزشی جریان دارد.

سازمان جهانی بایسکل رانی “یو سی آی” نیز این هفته گفت که به خروج ۱۶۵ پناهجو از افغانستان کمک کرده که شامل بایسکل سواران زن، روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر است.

استرالیا بیش از ۵۰ ورزشکار زن افغان و افراد وابسته به آنها را در ماه آگست تخلیه کرد، در حالی که ماه گذشته چندین بازیکن از تیم ملی فوتبال زنان افغان در پرتگال پناهندگی گرفتند.

طالبان پس از آنکه در پانزدهم اگوست قدرت را تصرف کردند، محدودیت های شدیدی را بر بخش های مختلف اجتماعی، فرهنگی و ورزشی وضع کرده اند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r179p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن