برگزیده های سایت

چرا نیویورک تایمز برای حقانی ارزش قائل است؟

از آن دست نوشته‌هایی شبیه پیام‌های عیدی ملاعمر است که در هر عید نشر می‌شد در حالی که چهار سال پیشتر ملاعمر مرده بود. حالا بحث داغ در توئیتر در گرفته که این نوشته بلندبالا از سراج‌الدین حقانی نیست. پس کی آن را نوشته؟

اخیراً یک نوشته‌یی با ادبیات دیپلوماتیک در ستون “دیدگاه” نیویورک تایمز به نام سراج‌الدین حقانی، تروریست تحت تعقیب که آمریکا برای سرش جایزه ۱۰ میلیون دالری تعیین کرده بود نشر شده.

از آن دست نوشته‌هایی شبیه پیام‌های عیدی ملاعمر است که در هر عید نشر می‌شد در حالی که چهار سال پیشتر ملاعمر مرده بود.

حالا بحث داغ در توئیتر در گرفته که این نوشته بلندبالا از سراج‌الدین حقانی نیست. پس کی آن را نوشته؟

چند نظر است؛ برخی نوشته‌اند آی‌اس‌ای برخی گمانه‌ها نام‌های استادان دانشگاه غربی را می‌برند. برخی هم پیشنهاد می‌کنند این مطلب ترجمه و به خود سراج ‌الدین روان شود.

تا جایی که همه خبر دارند سراج‌الدین جانشین جلال‌الدین حقانی سرکرده مخوف‌ترین شبکه تروریستی بوده و سابقه دیپلوماتیک و اکادمیک رسمی ندارد.

از همه جالبتر توئیت مجیب مشعل گزارشگر و تحلیلگر خود نیویارک تایمز است که تذکر داده که اصلا سراج الدین حقانی، برخلاف ادعایش، شامل پروسه مذاکرات طالبان و آمریکا نیست.

– چرا نیویارک تایمز برای شخصی که امریکا برای سرش جایزه تعیین نموده ارزش قایل شده و مقاله ای را که گویا از وی است به نشر سپرده؟ – هدف‌اش از نشر مقاله چیست؟ – رابطه آمریکا با نیوریارک تایمز چگونه است؟

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن