افغانستانتیتر یک

چهار میلیون مهاجر افغان در ایران واکسن کرونا دریافت کرده اند

جعفر حسین، نماینده سازمان صحی جهان در ایران، روز یک‌شنبه، هفتم قوس، گفته است که چهار میلیون مهاجر افغان در ایران واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایران گزارش داده است که نماینده سازمان صحی جهان در ایران این مطلب را در همایش ملی زیر نام «۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دوز تزریق سلامت» مطرح کرده است.

او هم‌چنان واکسین شدن مهاجران در ایران را دستاوردی مهم برای حکومت این کشور عنوان کرده است.

نماینده سازمان صحی جهان در ایران در حالی از واکسین شدن افغان‌ها در این کشور سخن می‌زند که ایران درگیر بحران کرونا است.

وزارت صحت ایران روز شنبه، ششم قوس، گزارش داده که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ نفر دیگر به‌ دلیل ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

بنا بر همین گزارش، طی این مدت، بیش از سه هزار مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شده‌ است.

بر اساس اعلام وزارت صحت ایران، مجموع جان‌باختگان بر اثر کرونا در ایران به ۱۲۹ هزار و ۵۴۹ نفر و مجموع کل بیماران مبتلا به این ویروس نیز ۶ میلیون و ۱۰۵ هزار و ۱۰۱ نفر رسیده است.

وزارت صحت ایران همچنین مدعی شد که مرگ و میر ناشی از کرونا در ۱۰ ولایت این کشور طی شبانه‌روز گذشته صفر یا یک بوده است.

آمار رسمی کرونا در حالی به‌ صورت روزانه از سوی وزارت صحت ایران اعلام می‌شود که مسوولان سازمان صحی ایران پیشتر آمار واقعی را سه تا چهار برابر این آمار اعلام کرده بودند.

آخرین آمارهای سازمان ثبت احوال نیز نشان می‌دهد که در ۳۵ هفته ابتدایی سال جاری خورشیدی (تقریبا معادل ۸ ماه) کل مرگ و میر در کشور ایران حدود ۳۸۳ هزار نفر بوده که نسبت به دوره مشابه سال‌های قبل از کرونا، حدود ۱۳۴ هزار نفر افزایش داشته است.

لینک کوتاه
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن